نشست های دانش‌افزایی معارف فاطمی در حوزه خواهران اصفهان برگزار می شود

شناسه خبر : 87880

1398/10/30

تعداد بازدید : 52

نشست های دانش‌افزایی معارف فاطمی در حوزه خواهران اصفهان برگزار می شود
معاون فرهنگی ـ تبلیغی حوزه علمیه خواهران اصفهان از برگزاری نشست های تخصصی معارف فاطمی در مدارس علمیه استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم بهشتی ریزی در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: نشست های‌ تخصصی دانش‌افزایی معارف فاطمی، همزمان با ایام فاطمیه  دوم  برای ۵۹۰ نفر از طلاب، مبلغین و دانش آموختگان، در روزهای هفتم و هشتم بهمن ماه، در مدارس علمیه استان اصفهان برگزار می شود.

معاون فرهنگی ـ تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان افزود: این نشست‌های تخصصی با هدف ارتقای سطح معارف فاطمی خواهران مبلغه، در راستای تبلیغ و ترویج سیره حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی برتر انسان کامل در مدارس علمیه شهرستانهای چادگان، دولت آباد، گلدشت اردستان  و چهار مدرسه علمیه در شهر اصفهان برگزار می شود.

خانم بهشتی ریزی تصریح کرد: نشست های تخصصی معارف فاطمی زیر نظر  اداره کل تهذیب و پرورشی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و با همکاری اساتید مجرب مرکز خاتم النبیین(ص) قم، در مدارس علمیه خواهران اصفهان برگزار می شود و موضوعات مختلفی مانند شعائر فاطمی، چرایی جدایی ناپذیر بودن دین و تعبد از محبت، رضا و غضب الهی در گرو رضا و غضب حضرت فاطمه(س)، معیار حب فی الله و بغض فی الله حضرت فاطمه(س)، خلقت نوری معصومان(ع) مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: ضمن آنکه سیره و سنت آن حضرت باید همواره به عنوان الگوی اعمال ما قرار گیرد، باید معارف اخلاقی آن حضرت را در جامعه ترویج و گسترش دهیم.

معاون فرهنگی ـ تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در پایان اظهار امیدواری کرد: برگزاری نشست های تخصصی معارف فاطمی گامی جهت رواج فرهنگ فاطمی در جامعه باشد و آثار فاطمی‌شدن، بیش از پیش در جامعه محقق شده و با تبعیت از سیره اهل بیت(ع) درس ساده‌زیستی، عفاف، حجاب و عدالت و تمام فضایل انسانی را کسب کنیم.