استاد حوزه:

شهادت رسیدن به مقام وصول و شهود است

شناسه خبر : 87826

1398/10/29

تعداد بازدید : 100

شهادت رسیدن به مقام وصول و شهود است
حجت الاسلام والمسلمین حاج هاشمی استاد حوزه با بیان اینکه شهادت یک مفهوم ذهنی نیست، افزود: شهادت رسیدن به مقام وصول و شهود است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین حاج هاشمی در مراسم بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جمع طلاب مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان با بیان اینکه شهادت یک مفهوم ذهنی نیست، افزود: شهادت رسیدن به مقام وصول و شهود است. 

استاد حوزه با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) در خصوص شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اخلاص را از ویژگی بارز ایشان برشمرد و اظهار کرد: تمرین و تداوم بر خلوص موجب می شود تا اعمال انسان رنگ خدایی بگیرد.

استاد حوزه بیان کرد:‌ بر اساس آیه 152سوره بقره حیات برتر مربوط به شهید زیستن و عدم وابستگی به تعلقات دنیا است.

وی گفت: طبق روایت پیامبر (صلی الله علیه و آله) سیره شهید زیستن در دورى گزيدن از خانه غرور و فريب، بازگشت بسوى خانه جاويدان و آمادگى براى مرگ پيش از فرا رسیدن آن است.

وی گفت: انسان با توسل به اهل بیت(علیهم السلام) و شهدا، ولایت پذیری، تمرین اخلاص و حضور به موقع در میدان از فتنه ها در امان خواهد بود.

وی اظهار داشت:‌پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می فرمایند که«فرصت را برای اعمال نیک بیش از آنکه فتنه مانند پاره های شب تاریک پدید آید؛ غنیمت شمارید.

حجت الاسلام والمسلمین حاج هاشمی گفت: با توجه به اتفاقات اخیر و برای رهایی از فتنه ها مداومت بر خواندن دعای فرج امام زمان(عجل الله تعالی فرجه شریف) ضروریست.