معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

کارگاه های بصیرت فاطمی در حوزه علمیه خواهران یزد برگزار می شود

شناسه خبر : 87747

1398/10/26

تعداد بازدید : 96

کارگاه های بصیرت فاطمی در حوزه علمیه خواهران یزد برگزار می شود
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان کرد: کارگاه های آموزشی بصیرت فاطمی در چهار مدرسه علمیه خواهران استان یزد با حضور بیش از 230 نفر از طلاب برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم حسن پور بیان­ کرد: نشست های فاطمه شناسی مصادف با ایام شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) با هدف آشنایی بیشتر خواهران با سبک زندگی فاطمی و ارتقای سطح توانایی تبلیغیبرگزار می­ شود.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: این نشست ها به صورت کارگاه­های چهار ساعته با حضور اساتید توانمند و کارشناس مباحث فاطمی اعزامی موسسه آموزش عالی حوزوی خاتم النبین(صلی الله علیه و آله) در تاریخ 7 و 8 بهمن ماه در مدارس علمیه  فاطمیه(سلام الله علیها) اشکذر، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، الزهرا(سلام الله علیها) یزد و فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان در سطوح 2 و سه تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه نشست های دانش افزایی معارف فاطمی در دو بخش معارف و شعائر ارائه خواهد شد، افزود: هدف خلقت، تعبد در گرو محبت، رضا و غضب الهی در گرو رضا و غضب حضرت فاطمه(سلام الله علیها)، خلقت نوری معصومان(علیهم السلام) از موضوعات قابل ارائه در بحث معارف فاطمی و پیشینه تاریخی، مستند قرآنی، آثار تعظیم شعائر فاطمی و راهکارهای تعظیم شعائر از مهمترین موضوعات بخش شعائر می شود.

خانم حسن پور در پایان افزود: خواهران حوزوی با بهره گیری از این نشست ها و بسته های آموزشی که توزیع خواهد شد، فرهنگ فاطمی را در جامعه ترویج داده و سبک زندگی فاطمی را به بانوان جامعه انتقال می دهند.