معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

نبوت و امامت در گرو وجود حضرت زهرا(س) است

شناسه خبر : 87744

1398/10/26

تعداد بازدید : 77

نبوت و امامت در گرو وجود حضرت زهرا(س) است
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با بیان اینکه نبوت و امامت در گرو وجود حضرت زهرا(سلام الله علیها) است، گفت: تبیین فضائل و سیره و گفتار آن حضرت مایه مباهات و افتخار طلاب حوزه های علمیه است.

خانم حسن پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از یزد به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) در بیان شأن و منزلت بانوی بزرگ اسلام گفت: خداوند در آیه 35 سوره نور می فرماید که«اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ»  که مراد از مشکات در این آیه، حضرت زهرا(سلام الله علیها) است.

 وی ادامه داد: خداوند رسالت، نبوت و امامت را برای بندگان خود به ودیعه گذاشت تا به واسطه این سه نور هدایت صورت گیرد و حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در واقع محافظ و چراغدان نور ولایت است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با تاکید بر بعد علمی حضرت زهرا(سلام الله علیها) افزود: از وجود مبارک این بانوی بزرگ، دو خطبه، چند دعای بسیار مفصّل و روایات فراوانی باقی مانده است و از مجموع آنها مشخص می شود که دانش ایشان با دانش انبیای خدا هم تراز بوده است؛ یعنی به دلیل عظمت و بلندی مقام، پروردگار عالم چشمه های دانش را از قلبشان جریان داده است.

وی با اشاره به لزوم الگو گیری از حضرت زهرا(سلام الله علیها) در زندگی بیان داشت: در کنار برخوردهای عاطفی با اسم و روش زندگی این بانوی بزرگ اسلام، لازم است برخوردهای منطقی و معقولی نیز داشت و  به زندگی ایشان با تفکر نگریست چرا که اگر برخوردهای عاطفی با حضرت فاطمه(سلام الله علیها) همراه با معرفتی معقول نباشد، راه به جایی نخواهد برد.

سیره حضرت زهرا (س) بهترین الگو در ولایت مداری و ولایت پذیری است

استاد حوزه با اشاره به وقایع اخیر در کشور  با تأکید بر اینکه جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بهره­ گیری از سیره فاطمی است، تصریح کرد: سیره حضرت زهرا(سلام الله علیها) بهترین الگو برای آحاد جامعه اسلامی در ولایت مداری و ولایت پذیری است و آن‌ دسته از افرادی که ادعای ولایت مداری دارند باید ولایت پذیری را از آن حضرت الگو گیرند.

خانم حسن پور با بیان این که ایام فاطمیه بهترین زمان برای معرفی جایگاه  و منزلت واقعی حضرت زهرا(سلام الله علیها) است، تبیین فضائل و سیره و گفتار آن حضرت را مایه مباهات و افتخار طلاب حوزه های علمیه دانست و خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) تا آخرین لحظه از عمر با برکت خود را در مسیر دفاع از ولایت گام برداشتند و طلاب نیز باید در مجالس و منابر خود در زمینه ولایت پذیری آن حضرت بیشتر با مردم سخن بگویند.

وی در پایان اضافه کرد: مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) به همراه بزرگداشت مقام شهدای مقاومت و بویژه سپهبد سردار سلیمانی، جانباختگان مراسم تشییع در کرمان و شهدای سانحه هوایی اخیر، مراسمی در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد در روز پنجشنبه سه بهمن ماه  از ساعت هشت صبح برپا می شود.