مادر شهید رادمهر مطرح کرد:

ضرورت تحلیل و بررسی سیره علمی و عملی حضرت زهرا(س) در جامعه

شناسه خبر : 87709

1398/10/25

تعداد بازدید : 100

ضرورت تحلیل و بررسی سیره علمی و عملی حضرت زهرا(س) در جامعه
مادر شهید رادمهر گفت: طلاب با تحلیل، برسی و استباط از سیره علمی و عملی حضرت زهرا(سلام الله علیها) در جامعه، وظیفه خود را در همه ابعاد زندگی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، خانم ملازاده مادر شهید مدافع محمود رادمهر در نشست گرامیداشت شهید سردار سلیمانی و همچنین ایام فاطمیه در مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) ساری، با اشاره به روایت امام حسن عسکری (علیه السلام) که فرمودند«نَحنُ حُجَۀُ اللهِ عَلَی الخَلق وَ الفاطِمَۀُ حُجَۀُ اللهِ عَلَینا؛ ما حجت خدا بر مردم هستیم، امّا فاطمه حجت خدا بر ماست»، تصریح کرد: این روایت نشانگر مقام و عظمت والای حضرت زهرا(سلام الله علیها) است و‌ حقیقتی را بیان می‌کند ‌که از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) به امامان معصوم رسیده است؛ و ایشان نیز غیر آنچه را که از خداوند به ایشان وحی شده، بیان نمی کردند.
وی افزود: انسان ها به خصوص طلاب برای این که در مسیر سعادت قرار بگیرند، باید روح وحقيقت گفتار و كردار حضرت زهرا(سلام الله علیها)را به عنوان اسوه الهی درك کرده و با تحليل و استنباط از سيرة علمي و عملي آن بزرگوار، وظيفة خويش را در همة ابعاد زندگاني(فردي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي، اقتصادي وغیره) انجام دهند.
فرمانده لشکر مردمی پشتیبانی جبهه مقاومت‌ حضرت زینب(سلام الله علیها) مازندران اظهار کرد: یكى از نقش‌آفرينى‌هاى درخشان حضرت فاطمه(سلام الله علیها)، بالا بردن فرهنگ جامعه، رشد فكری و انديشه مردم و رفع مشكلات و شبهات آنان است. آن حضرت از مسائل ساده گرفته، تا پيچيده‌ترين مشكلات را پاسخگو بودند که این امر با احاطه علمى، قوت فكرى و همت بلند ايشان میسر می شود.
 وی تاکید کرد: اين بانوى بزرگ اسلام، زجر تبليغ و رنج تعليم و تربيت را تحمل، و همچون مشعلى فروزان در راه هدايت جامعه، نورافشانى کرد و  با سوختن خود به دل و جان مردم، گرمى بخشيد و پاسدارى از ارزش‌ها و مفاخر اصيل، مبارزه پيگير با بدعت‌ها، جهل، كجروى‌ها و ركود جامعه را خط مشى خود قرار داد. وی تصریح کرد: حضرت فاطمه(سلام الله علیها) از كودكى در متن اجتماع به سر برده و با مردم همدم و همدرد بوده و رابطه‌ صميمانه و عالمانه ای با ياران و دوستان خود داشته است.
خانم ملازاده گفت: حضور سیاسی حضرت زهرا(سلام الله علیها) نشان داد که یک زن با آگاهی و اتخاذ شیوه های سیاسی مدبّرانه می تواند در صحنه های گوناگون جامعه به مبارزه بپردازد؛ لذا طلاب به عنوان تربیت شدگان مکتب اسلام و ادامه دهندگان رسالت ائمه اطهار(علیهم السلام) به خصوص حضرت زهرا(سلام الله علیها)، باید با احاطه علمی و اشراف کامل بر مسائل مختلف جامعه حضور بصیرانه و روشنگرانه در کشور داشته باشند.
شهید سردار سلیمانی سرباز ولایت بود
وی در ادامه  ضمن گرامیداشت شهید سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان اعلام کرد: امروز اگر می بینیم که سردار سلیمانی ها، مدافعان حرم و شهدای 8 سال دفاع مقدس مسیر شهادت را طی کردند؛ همه آنان روشنایی وجودشان را از مشعل فروزان حضرت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان علمدار ولایت دریافت کرده اند.
مادر شهید مدافع حرم، محمود رادمهر بیان کرد: جبهه استکبار جهانی از توانمندی، نبوغ فرماندهی و طراحی جنگ و دفاع این سردار بزرگ کلافه شده بود و القابی هم چون فرمانده سایه را به وی اطلاق می کرد.
وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی مصداق واقعی آیه «اشداء الکفار رحماء بینهم» است، این شهید والامقام خود را سرباز ولایت می دانست و روحیه ولایت مداری ایشان باید به عنوان الگو معرفی شود.
وی تصریح کرد: طلاب هنگامی می‌توانند شهید سلیمانی شوند که معتقد به ولایت فقیه، جبهه مقاومت و آرمان های انقلاب اسلامی باشند.
فرمانده لشکر مردمی پشتیبانی جبهه مقاومت حضرت زینب(سلام الله علیها) مازندران اظهار کرد: خواهران طلبه موظف هستند ضمن داشتن بصیرت و آگاهی، مدافع اهل بیت، قرآن و حرم آل الله باشند؛ زیرا در طول تاریخ، برخی از مسلمانان در معرفت جایگاه امامت به انحراف رفتند؛ لذا لازمه فعالیت تبلیغی_جهادی، شناخت این مسیر و تکلیف است.