مدرس حوزه:

طلاب منتظر مجلس و منبر برای تبلیغ نباشند

شناسه خبر : 87703

1398/10/25

تعداد بازدید : 75

طلاب منتظر مجلس و منبر برای تبلیغ نباشند
خانم كمالي استاد حوزه گفت: طلاب نباید منتظر مکان و زمان خاصی برای تبلیغ باشند؛ بلکه باید با توجه به اقتضائات و شرایط موجود جامعه، وظیفه تبلیغی خود را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، خانم كمالي در نشستی با موضوع «سیره تبلیغی امام سجاد علیه السلام» در جمع طلاب مدرسه‌ علمیه الزهرا(سلام الله علیها) محمودآباد با تبیین جو سیاسی و تلاشهای صورت گرفته امام سجاد(عليه السلام) در آن زمان حساس برای تبلیغ دين بيان كرد: نظر به اين كه امام در دوره ای به سر می برد که اوج قبح شکنی نسبت به مسائل شرعی بود، لذا ايشان با تربيت شاگردان متعدد در آن دوران حساس به احیاء سنت رسول الله پرداخت.
وی ادامه داد: امام سجاد(علیه السلام) بعد از شهادت امام حسین(علیه السلام) از هر فرصت و امکاناتی جهت آگاهی مردم و تبلیغ دین استفاده می کردند و گاهی برای مشتاق کردن مردم برای شنیدن سخنانش هبه می دادند.
استاد حوزه خاطر نشان کرد: شما طلاب حوزه های علمیه به عنوان ادامه دهندگان راه انبیاء و اولیاء الهی، نباید منتظر مکان و زمان خاصی و مجلس و منبر برای تبلیغ باشید، بلکه هرجا و هر زمان که لازم شد، با توجه به اقتضائات و شرایط موجود باید ایجاد رابطه کرده و وظیفه تبلیغی خود را انجام دهید.