آیت الله العظمی مکارم :

مجلس ترحیم جانباختگان هواپیمای اوکراینی در حوزه برگزار شود

شناسه خبر : 87616

1398/10/23

تعداد بازدید : 85

مجلس ترحیم جانباختگان هواپیمای اوکراینی در حوزه برگزار شود
این مرجع تقلید با تسلیت جان باختن شماری از مردم در حادثه سقوط هواپیما، پیشنهاد کردند که حوزه علمیه برای بزرگداشت جان باختگان این حادثه مراسم ترحیمی برگزار نماید.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: خدای متعال را سپاسگزاریم که توفیق داد در خدمت عزیزان باشیم و فقه اهل بیت(ع) را دنبال کنیم.

ایشان ابراز داشتند: من باور نداشتم با آن وضعی که بود بتوانیم به این زودی مشغول درس و بحث شویم، اما به لطف دعای عزیزان توفیق نصیب شد؛ امیدواریم خدای متعال این توفیق را از ما نگیرد و بتوانیم در خدمت شما عزیزان باشیم.

این مرجع تقلید در ادامه ضمن تجلیل از شخصیت کم نظیر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: مردم معمولا از شجاعت او صحبت می کنند، من در اینجا می خواهم یک جمله از اخلاص او بگویم.

معظم له با بیان خاطره ای از شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی دو سه سال قبل به دیدار ما آمده بود و بعد از اتمام صحبت به آقایان گفت که بیرون بروید؛ وقتی همراهان بیرون رفتند، کفن خود را بیرون آورد و گفت این کفن را امضا کنید.

این استاد برجسته حوزه یادآور شدند: این نشان می دهد که اولا شهید سلیمانی از همان زمان به فکر رفتن بود و ثانیا نمی خواست مردم بفهمند که او این کفن را آورده است؛ این اخلاص واقعا قابل ملاحظه و ستودنی است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین به همراه دیگر حاضران برای شادی روح شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت در حادثه اخیر و نیز علو درجات شهدا فاتحه قرائت کرد.

این مرجع تقلید همچنین با تسلیت جان باختن شماری از مردم در حادثه سقوط هواپیما، پیشنهاد کردند که حوزه علمیه برای بزرگداشت جان باختگان این حادثه مراسم ترحیمی برگزار نماید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان ضمن تجلیل از مجاهدت های شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، تصریح کرد: ایشان با تبلیغات مؤثر توانسته اند بخش قابل توجهی از مردم را با مکتب اهل بیت(ع) و آموزه های حیات بخش دین مبین اسلام آشنا کنند.