معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران مطرح کرد:

ضرورت گفتمان سازی معارف فاطمی در جامعه

شناسه خبر : 87604

1398/10/23

تعداد بازدید : 71

ضرورت گفتمان سازی معارف فاطمی در جامعه
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: طلاب حوزه های علمیه باید معارف فاطمی را در جامعه به خصوص در محافل علمی و فرهنگی گفتمان سازی کنند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، خانم هدی فتحی طی گفتگوئی بیان کرد: نشست‌های تخصصی دانش‌افزایی معارف فاطمی، همزمان با ایام فاطمیه برای 400 نفر از طلاب، در مدارس علمیه خواهران  شهرستان‌های بابل، جویبار، ساری و بهشهر برگزار می شود.
وی افزود: این نشست‌های تخصصی با هدف ارتقای سطح دانش و بصیرت خواهران مبلغه، در راستای تبلیغ و ترویج سیره حضرت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان الگوی برتر انسان کامل برگزار می شود.
وی تصریح کرد: نشست های تخصصی معارف فاطمی زیر نظر  اداره کل تهذیب و پرورشی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و با همکاری اساتید مجرب مرکز خاتم النبین(صلی الله علیه و آله) قم، در مدارس علمیه خواهران مازندران برگزار می شود و موضوعات مختلفی مانند شعائر فاطمی، چرایی جدایی ناپذیر بودن دین و تعبد از محبت، رضا و غضب الهی در گرو رضا و غضب حضرت فاطمه سلام الله علیها، معیار حب فی الله و بغض فی الله حضرت فاطمه سلام الله علیها، خلقت نوری معصومان علیهم السلام مورد بررسی قرار می گیرد.
ترویج الگوی فاطمی سبب اصلاح سبک زندگی در جامعه می شود
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران اظهار کرد: با توجه به این که شناخت کامل ابعاد مختلف الگوهای فکری و رفتاری حضرت زهرا(سلام الله علیها)، امکان پذیر نیست؛ لذا باید حرکت در این مسیر مورد توجه همگان و به خصوص طلاب و مبلغان حوزه‌های علمیه قرار گیرد تا با ترویج این الگوها، سبک زندگی در جامعه اصلاح و کشور به سمت صلاح و راستی هدایت شود.
وی خاطر نشان کرد: طلاب و مبلغان حوزه‌‌های علمیه، باید معارف فاطمی را در محافل و مجالس علمی و مذهبی مطرح کنند تا این آموزه‌ها در فضاهای علمی، فرهنگی و غیره جامعه گفتمان سازی شود.