شکایت زن محجبه از رفتار «اهانت آمیز» شرکت هواپیمایی بریتانیایی

شناسه خبر : 87524

1398/10/21

تعداد بازدید : 48

شکایت زن محجبه از رفتار «اهانت آمیز» شرکت هواپیمایی بریتانیایی
یک زن جوان مسلمان می گوید هنگام سفر هوایی از ترکیه به لندن با برخورد «تحقیرآمیزی» در فرودگاه روبرو شده و ماموران با او مثل یک تروریست رفتار کرده اند.

به گزارش خبرگزاری کوثر و به نقل از thesun، یک زن جوان مسلمان می گوید ماموران در فرودگاه شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، در انگلیس رفتار بی شرمانه ای با او داشته اند و به خاطر مسلمان بودند سه نوع فرم شناسازی از او خواسته اند.

آمنه یک زن مسلمان اهل جمهوری موریس، کشوری جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس هند می گوید هنگام بازرسی در فرودگاه با شرکت هواپیمایی از ترکیه به لندن سفر می کرده است و ماموران فرودگاه از او سه نوع شناسنامه و کارت شناسایی خواسته اند و به او حس «تروریست بودن» داده و او را تحقیر کرده اند.

وی که معلم دبیرستان می باشد، گفت: از من گذرنامه، کارت شناسایی بیومتریک، بلیط پرواز برگشت و همچنین عکس هایی از تعطیلات و اجازه اقامت خواستند! مجبور شدم همه را نشان شان بدهم تا به من اجازه سوار شدن به هواپیما را بدهند.

آمنه به خبرنگاران گفت: پس از تایید گذرنامه من در پیشخوان بریتیش ایرویز، از من پرسیدند که آیا برای لندن ویزا دارم! این درحالی است که شهروندان موریس می توانند برای مدت اقامت تا ۹۰ روز یا بیشتر در بسیاری کشورها از جمله انگلیس بدون  ویزا وارد شوند. سوال بعدی این بود که آیا اجازه اقامت لندن را داشتم ، اما چون من در روز تعطیل یک گردشگر بودم ، به افسر گفتم که نیازی به آن ندارم.

او افزود: از آنجا که به نظر نمی رسید گذرنامه من معتبر باشد یا اثبات کافی برایشان نبود درباره شغل من پرسیدند و خواستند کارت ویزیت به آن ها بدهم! من گفتم مانند خیلی آدم های دیگر کارت ویزیت ندارم ولی در عوض بهشان کارت بیومتریک دادم!