امام جمعه شهرستان گنبدکاووس:

ایثار و جهاد از شاخصه های انسان کامل است

شناسه خبر : 87440

1398/10/18

تعداد بازدید : 214

ایثار و جهاد از شاخصه های انسان کامل است
امام جمعه شهرستان گنبدکاووس ایثار و جهاد را از شاخصه های انسان کامل عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام والمسلمین ترابی در مراسم بزرگداشت یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور مسئولین و طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) آزادشهر و جمعی از بانوان، در مهدیه این شهرستان برگزار شد، بیان کرد: بخشی از ایمان انسان مربوط و منوط به روحیه فداکاری و آماده شدن برای جهاد و ایثار است.

وی بالاتر از جهاد را داشتن آرزوی شهادت دانست و افزود: اگر کسی این آرزو را تبدیل به دعا کند و دغدغه درونی باشد، دنیا را تحت تأثیر قرار می دهد.

حجت السلام و المسلمین ترابی گفت: بالاتر از شهادت طلبی و آرزوی شهادت نیز این است که شهادت گفتمان عمومی یک جامعه شود بنابرین اگر بخواهیم انرژی یک جامعه آزاد و بتواند در مقابل استکبار پیروز شود باید گفتمان شهادت طلبی در جامعه عمومی شود.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس در ادامه شهید قاسم سلیمانی را معلم بزرگ و پیشگام شهادت طلبی معرفی کرد و افزود: امروز سردار سلیمانی به عنوان معلم بزرگ و پیشگام شهادت طلبی است که با خون خود آغازگر گام دوم انقلاب در ایجاد تحول و تمدن بزرگ اسلامی در جهان شد، کسی که خونش می تواند مقدمه ظهور باشد و جامعه را متحول سازد.

حجت السلام ترابی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی علاوه بر قوای نظامی یک دیپلمات و سیاستمدار به تمام معنا بود زیرا ایشان برای شکستن مقاومت دشمن و فراگیرسازی اهداف انقلاب، مذاکرات سیاسی و دیپلماتی فوق العاده ای داشت به گونه ای که بسیاری از پیروزی های ایشان نظامی نبود بلکه از طریق مذاکره حاصل می شد.

وی اظهار کرد: اتصال و ارتباط عمیق شهید سلیمانی با خداوند متعال، عنایت بسیار زیاد به دیگران و قلیل المعونه بودن و همچنین اخلاق مداری ایشان از جمله ویژگی های شهید سلیمانی بود که با شهادت خود تحول عظیم و تأثیرگذاری در جامعه بر جای گذاشتند.

وی معتقد است که اثر شهید سلیمانی از سردار سلیمانی بیشتر است.