یک سوم زنان انگلیس توسط همسر خود تهدید به مرگ شده‌اند

شناسه خبر : 86887

1398/10/10

تعداد بازدید : 229

یک سوم زنان انگلیس توسط همسر خود تهدید به مرگ شده‌اند
بر اساس آمارهای رسمی انگلیس، سه چهارم زنان این کشور تجاوزهای خشونت آمیز را تجربه کرده و یک سوم آن‌ها توسط شریک زندگی خود تهدید به مرگ شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری کوثر و به نقل از ایندیپندنت، براساس آمارهای رسمی انگلیس از هر سه زن قربانی سو استفاده های خانگی و جنسی یک نفر توسط شریک زندگی خود مورد سو استفاده مالی نیز قرار گرفته است.

در فصل جاری ۱۷۸۰ زن قربانی خشونت های خانگی به پناهگاه های بی خانمان ها روی آورده اند و یک سوم این افراد قربانی سو استفاده مالی بوده و به دلیل بی پولی بی خانمان شده اند.

بر اساس آمارها، اغلب زنان بی خانمان و خشونت دیده امکان تهیه غذا و جای خواب نیز ندارند و زندگی خود را در کنار خیابان می گذرانند.

بر اساس خبر روزنامه ایندیپندنت، سه چهارم زنان انگلستان تجاوزهای خشونت آمیز را تجربه کرده و یک سوم آنها توسط شریک زندگی خود تهدید به مرگ شده اند.

بر اساس آمارهای منتشر شده، ۹۵ درصد زنان این کشور آزار و اذیت های روانی و بیش از یک سوم آنها آزار و سو استفاده های جنسی را تجربه کرده اند.

همچنین مرکز رسیدگی به خشونت خانگی در لندن از وجود موج عظیمی از زنان که به دلیل خشونت های خانگی و جنسی به بی خانمانی روی می آورند، خبر داده است.

براساس مطالعات مرکز بی خانمان های لندن، ۹۳ درصد زنان مراجعه کننده به این مرکز از انواع خشونتهای خانگی رنج می برند.

به گفته کارشناسان، شمار زنان بی خانمان به شدت رو به افزایش است اما پناهگاه های کافی برای اسکان این افراد وجود ندارد.

بنابر اعلام یکی از مراکز رسیدگی به خشونت علیه زنان، شمار زنان مراجعه کننده به این مرکز از ۱۵ هزار مورد در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۲۲ هزار و ۸۰۰ مورد در سال جاری رسیده است.

یکی دیگر از این مراکز نیز از افزایش دو برابری زنان آسیب دیده از خشونت خانگی و نیازمند کمک خبر داده است. کارشناسان برای توضیح درباره شمار زنان آسیب دیده از خشونت، از عنوان «موج عظیمی از زنان نیازمند به خدمات حمایتی» استفاده کرده اند.

نتایج مطالعات نشان می دهد، کوچک ترین فرد مراجعه کننده به پناهگاه های بی خانمان ها و مراکز حمایتی از زنان آسیب دیده، ۱۳ سال و بزرگ ترین آن ها بیش از ۱۰۰ سال سن دارند. میانگین سنی زنانی که بر اثر خشونت خانگی به این مراکز مراجعه میکنند نیز ۳۵ سال است.

بر اساس آمارها، سال گذشته ۲۹ زن بر اثر خشونت های خانگی در لندن به قتل رسیده اند و این رقم نسبت به دو سال گذشته ۲۰ نفر افزایش یافته است.ساندرا هورلی مدیر اجرایی پناهگاه بی خانمان ها در این باره گفته است: هزاران زن در انگلیس از سو استفاده های مالی توسط همسر یا شریک خود رنج می برند و این موضوع آزادی و بسیاری از جنبه های زندگی زنان را مختل کرده است.

یکی از زنان قربانی خشونت های خانگی دراین باره می گوید: همسرم مرا مجبور به اشتغال و کار کردن می کرد. پس از تولد فرزندم شغلم را ترک کردم اما به دلیل فشارهای همسرم، تنها چندین ماه پس از تولد فرزندم مجبور به کار کردن شدم. در نهایت به دلیل فشارها و آزار و اذیت های وی مجبور به طلاق شدم.