مدیر جامعه الزهرا(س):

دوره فقه عالی برای طلاب سطح چهار برگزار می شود

شناسه خبر : 85395

1398/09/23

تعداد بازدید : 314

دوره فقه عالی برای طلاب سطح چهار برگزار می شود
مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری دوره فقه عالی برای طلاب خواهر سطح چهار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، وحدت حوزه و دانشگاه را به عنوان یک هدف ارزشمند عنوان کرد و افزود: در تلاشیم که دو نهاد علمی، آموزشی و پژوهشی حوزه و دانشگاه که در خدمت سربلندی نظام اسلامی هستند به وحدت دیدگاه‌ها و نظریات برسند.

وی بیان کرد: طرح تربیت مدرس در بخش آموزش جامعه الزهرا(س) در پنج رشته در حال انجام است و در سایر رشته‌ها نیز طی امسال فعالیت خود را افزایش می‌دهد.

مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: ۱۶ نشریه داخلی از گروه های علمی و آموزشی در معاونت آموزش و گروه های علمی و پژوهشی در معاونت پژوهش در حال انتشار است و سه نشریه نیز برای پژوهشی شدن کاندیدا شده‌اند.

اجرای طرح شمیم در مدارس

وی با اشاره به اجرای طرح شمیم توسط معاونت فرهنگی - تبلیغی جامعه الزهرا(س) در مدارس، افزود: این طرح به تعبیر مسئولان آموزش و پرورش یکی از موفق‌ترین برنامه‌های اجرایی در سطح مدارس بوده است.

حجت الاسلام مدنی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار طلبه ایرانی و غیر ایرانی در جامعه الزهرا(س) مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۲ هزار و ۳۰۰ دانش آموز در مدرسه هدی تحصیل می‌کنند، همچنین هزار کودک نیز در مهد کودک این موسسه نگهداری می‌شوند.

مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: در سطح سه تعداد ۱۲ گرایش و در سطح چهار نیز پنج رشته گرایش وجود دارد، همچنین در کنار این رشته‌ها دوره فقه عالی برای طلابی که سطح چهار را گذرانده و وارد دوره بالاتر شده‌اند برنامه ریزی شده و دارای دو برنامه پنج ساله است و امسال نیز پذیرش‌ها برای این دوره انجام می‌شود.