عذرخواهی باشگاه فوتبال انگلیسی از مسلمانان

شناسه خبر : 85291

1398/09/21

تعداد بازدید : 974

عذرخواهی باشگاه فوتبال انگلیسی از مسلمانان
باشگاه فوتبال اشویل به خاطر برخورد اسلام هراسی در رابطه با یک موسسه خیریه مجبور به عذرخواهی شد. این باشگاه اعلام کرده بود در صورتی که کمک های مالی صرف مسلمانان نشود، حاضر به کمک رسانی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر، مدیر باشگاه فوتبال اشویل در انگلستان که به فعالان یک سازمان خیریه گفته بود در صورتی حاضر به پرداخت پول هستند که کمک های مالی جمع آوری شده از آن ها صرف کمک به مسلمانان نشود، مجبور به عذرخواهی شد.

 موسسه خیریه جنبش یادگیری بین المللی که به طور مرتب به باشگاه های ورزشی درباره شرکت در مسابقات و در زمینه کمک های خیریه درخواست می فرستد اعلام کرد، در مکاتبه ای کارمند ما از این باشگاه فوتبال درخواست کمک کرده است که متن آن به این شرح است:

من یک کارمند موسسه خیریه در بلکبرن هستم و هدف ما فراهم کردن کمک برای فقیرترین مردم در فقیرترین کشورها هست.

من امروز برای شما می نویسم تا درخواست کنیم آیا قادر به جمع آوری کمک در بازی ها در خارج از ورزشگاه هستیم؟ کمک های مالی جمع آوری شده به پروژه های مختلفی که در حال حاضر در حال کار روی آن ها هستیم کمک کرده و ملزومات زندگی برای فقیرترین افراد را فراهم می سازد زیرا همه مستحق زندگی هستند. من پیوندی را از  طریق ایمیل برای شما ارسال خواهم کرد تا بتوانید به وب سایت ما دسترسی پیدا کنید.

پاسخ این باشگاه فوتبال این بوده است: ما علاقه مند به کمک هستیم تا زمانی که هیچ ارتباطی با مسلمانان نداشته باشد.

گفتنی است موسسه خیریه از این باشگاه هم به انجمن باشگاه ها و هم فدراسیون فوتبال منطقه ای شکایت کرده است و تحقیقاتی در این زمینه آغاز شده است. با این حال عدم علاقه این نهادها به پیگیری شکایات، شوکه کننده بود. تا اینکه حادثه مذکور رسانه ای شد و کار به جایی رسید که باکلی سرپرست باشگاه مدعی شده که ایمیلش هک شده و به خاطر اتفاقی که رخ داده از موسسه خیریه عذرخواهی کرد.