آیت الله بطحایی:

بانوان طلبه مرتبط با مسائل روز به تحقیق و پژوهش بپردازند

شناسه خبر : 85259

1398/09/20

تعداد بازدید : 290

بانوان طلبه مرتبط با مسائل روز به تحقیق و پژوهش بپردازند
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ضرورت شرکت بانوان طلبه در امور علمی-پژوهشی افزود: زنان طلبه در انجام فعالیت های پژوهشی خود باید بررسی کنند که در زمان امروز بیشتر نیاز به تحقیق و پژوهش در چه مسائلی است و از تکرار خودداری کنند.

آیت الله بطحایی در گفتگو با خبرگزاری کوثر، زنان و مردان را مکمل یکدیگر دانست و افزود: خداوند متعال زن و مرد را به گونه ای خلق کرده است که هر دو در سرنوشت یکدیگر دخیل باشند.

وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران شرایط مناسبی برای تحصیل خانم ها به ویژه در حوزه علمیه خواهران فراهم شده است که این امر نقش موثری در انتقال فرهنگ، آداب و رسوم و اخلاقیات جامعه دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: زنان می توانند نقش بسیار موثر و مفیدی در داخل خانه و همچنین جامعه داشته باشند.

تشکیل حوزه علمیه خواهران از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

وی گفت: تشکیل حوزه علمیه خواهران اتفاق بزرگ و ارزنده ای است که کمتر در تاریخ اسلام وجود چنین مرکز آموزشی در سطح بالا که صاحب نظر باشد، مشاهده شده است و از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آیت الله بطحایی، حضرت زینب(سلام الله علیها) را از زنان تاثیرگذار در اسلام دانست و افزود: ایشان با خطبه های خود مردم را منقلب کرد و اگر سخنرانی و افشاگری های ایشان در کوفه نبود هنوز فکرهای مسموم علیه امام حسین(علیه السلام) وجود داشت.

وی بیان کرد: اگر زمان امیرالمومنین(علیه السلام) خوارج نهروان اجازه می دادند که قشر عظیم بانوان همانند مردان پرچم فرهنگی را به احتزاز در بیاورند، می توانستند مانع بسیاری از وقایع شوم شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در زمان ائمه اطهار(علیه السلام) هیچ گاه فرصتی پیش نیامد که بانوان تحت لقای قرآن و مکتب اهل بیت(سلام الله علیها) در مرکزی تربیت شوند اما خوشبختانه این خلا در جمهوری اسلامی رفع شده و بانوان جایگاه خود را با تاسیس مراکز علمی حوزوی بدست آورده اند.

فرهنگ مبتذل غرب از طریق فضای مجازی بانوان را هدف قرار داده است

وی اظهار داشت: امروزه فرهنگ مبتذل غرب از طریق فضای مجازی، اینترنت و غیره می کوشد که جامعه بانوان اسلامی ایران را با رنگ غربی به ابتذال بکشاند زیرا دشمنان به خوبی می دانند که اگر ناموس مملکت دچار بداخلاقی شود، کل مملکت نابود می شود.

آیت الله بطحایی ادامه داد: اگر بانوان کشور دچار ابتذال فکری، اخلاقی و عقیدتی شوند، آن کشور با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه فضای مجازی بر افکار و اندیشه برخی از بانوان تاثیرگذار است، افزود: حوزه علمیه خواهران در کنار حوزه علمیه برادران می تواند نقش موثری در تحکیم مبانی دینی، اخلاقی، آداب و رسوم، عفت و پاکدامنی داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بانوان طلبه از نظر فرهنگی امام و رهبر برای مردم جامعه هستند، تصریح کرد: بانوان طلبه که می خواهند مروج عفت و پاکدامنی در جامعه باشند باید ابتدا این مسائل را در وجود خود بپرورانند.

بانوان طلبه نمونه کاملی از عفت و پاکدامنی در جامعه باشند

وی بیان کرد: بانوان طلبه باید معلومات لازم را برای ترویج عفت در جامعه کسب کنند و خود نیز نمونه کاملی در این زمینه باشند.

آیت الله بطحایی با اشاره به ضرورت شرکت بانوان طلبه در امور علمی-پژوهشی افزود: زنان طلبه در انجام فعالیت های پژوهشی خود باید بررسی کنند که در زمان امروز بیشتر نیاز به تحقیق و پژوهش در چه مسائلی است و از تکرار خودداری کنند.