مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) مطرح کرد:

حوزه و دانشگاه در معرفی موضوع مهدویت تلاش کنند

شناسه خبر : 85250

1398/09/20

تعداد بازدید : 193

حوزه و دانشگاه در معرفی موضوع مهدویت تلاش کنند
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) مهرشهر، مهدویت را از موضوعات مهم اعتقادی مسلمانان دانست و تأکید کرد: حوزه و دانشگاه در معرفی و اهمیت این موضوع بیشتر تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، سرکار خانم انصاری با اشاره به حدیث نبی مکرم اسلام« ید الله مع الجماعه» گفت: هنر انسانها در این است که علی رغم وجود اختلاف سلیقه قدرت تعامل و روحیه هم افزایی را تقویت کنند.

 

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) مهرشهر گفت: دنیای امروز قائل به آمدن منجی است و  نقش حوزویان و بویژه طلاب خواهر در مقدمه سازی برای ظهور حائز اهمیت است، به همین منظور باید هفته وحدت را فراتر از بعد سیاسی آن مبنی بر وحدت شیعه و سنی و همدلی ارگانها و اقشار  مختلف جامعه دانست.

خانم انصاری افزود: یکی از عناصر مهم وحدت بر اساس نظر مقام معظم رهبری(حفظه الله) کار تشکیلاتی و گروهی است و این امر میسر نیست مگر اینکه تشکلات فرهنگی و پژوهشی  اعم از حوزه و دانشگاه یکدل و یکرنگ با تحمل ضعف ها و تقویت نقاط قوت گام های موثری در جهت تحقق بخشیدن به تمدن نوین اسلامی در جهان بردارند.

 

این استاد حوزه نشناختن امام را مترادف با گمراهی دانست و ابراز امیدواری کرد که حوزه و دانشگاه در معرفی و اهمیت بحث مهدویت به‌ عنوان مهم‌ترین موضوع اعتقادی ما و تبیین نقش ولایت فقیه در دوران غیبت کبری نقش بیشتری ایفا کنند.

 

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) مهرشهر در پایان خاطر نشان کرد: امید است با تلاش خالصانه مبلغان، فرهنگیان و به ویژه طلاب خواهر با شناسایی عناصر فرهنگی اهل تسنن زمینه همکاری های موثر در جهت تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب(مد ظله العالی) در راستای جهانی سازی وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان را فراهم آوریم.