مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران خبر داد:

امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه عفاف و حجاب با همکاری حوزه علمیه خواهران مازندران

شناسه خبر : 85231

1398/09/20

تعداد بازدید : 198

امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه عفاف و حجاب با همکاری حوزه علمیه خواهران مازندران
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران از امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه عفاف و حجاب در راستای تحقق مدل اقتصاد مقاومتی با محوریت «پوشاک اسلامی ایرانی» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری طی گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: حوزه علمیه خواهران مازندران جهت بررسی اوضاع نابسامان بدحجابی در جامعه امروز و علل عدم حلقه وصل  بین نهادهاي فرهنگی، هنری، حوزه علمیه و دانشگاه و رفع کاستی‌های حوزه پوشش اسلامی- ایرانی، نشست تخصصی حجاب و عفاف را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران و دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر برگزار کرد.
وی افزود: در این نشست، تفاهم‌نامه ای با موضوع مجموعه همکاری‌های ایجاد زنجیره «علم و فناوری، مهارت، تولید محصول، تجاری‌سازی» در راستای تحقق مدل اقتصاد مقاومتی با محوریت پوشاک اسلامی ایرانی، برای عملیاتی شدن در حوزه عفاف و حجاب توسط مدیران این چهار نهاد امضا شد.
وی تصریح کرد: سه هدف علمی، اقتصادی و فرهنگی در چشم‌انداز این تفاهم‌نامه ترسیم‌شده است که تقویت و توسعه تحقیق و پژوهش و تحکیم اهمیت علم و فن‌آوری اطلاعات، ارتقاء سطح علمی با شناسایی و حمایت از استعدادها و شکوفایی نوآوری‌ها و تلاش در جهت ایجاد مدیریت یکپارچه در راستای توسعه پایدار و ایجاد ساختار مدیریت دانش در استان از جمله اهداف علمی آن است.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران با اشاره به اهداف اقتصادی این طرح اعلام کرد: تدوین طرح‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، ایجاد زمینه افزایش تولید داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی و اولویت دادن به تولید محصولات و خدمات و افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقاء آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه از جمله این اهداف است.
 وی اضافه کرد: اهداف فرهنگی این تفاهم نامه، تعمیق و گسترش معرفت و بصیرت دینی و فضایل اخلاقی، تقویت هویت اسلامی ایرانی و افزایش آگاهی‌های عمومی درباره فرهنگ، تمدن و هنر اسلامی ایرانی با تأکید بر آداب ‌ورسوم، مواجهه فعال و هوشمند با جریان تهاجم فرهنگی و تدوین استراتژی فرهنگی و ارائه الگوهای مناسب بر مبنای ارزش‌ها و اصول فرهنگ اسلامی و ایرانی است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، بستر سازی جهت عرضه و فروش محصولات و پوشاک اسلامی ایرانی بر عهده حوزه علمیه خواهران مازندران است که امیدواریم با اجرای این طرح شاهد طراحی، تولید و عرضه مد و پوشاک اسلامی- ایرانی و در نهایت توسعه و ترویج ارزشهای دینی در سطح استان باشیم.