معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور:

معرفی الگوی سبک زندگی اسلامی بروز به دنیا ضروری است

شناسه خبر : 84764

1398/09/14

تعداد بازدید : 168

معرفی الگوی سبک زندگی اسلامی بروز به دنیا ضروری است
معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور مهمترین چالش پیشروی مکتب اهل بیت(علیهم السلام) را تولید الگو برای سبک زندگی انسان در جامعه امروز دانست.

به گزارش خبرگزاری كوثر از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین حصاری در آیین افتتاحیه مرکز پژوهشی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اصفهان، ضمن تبریک فرارسیدن ولادت امام حسن عسکری(علیه السلام) گفت: حوزه علمیه از ابتدا تاکنون کارکردهای متفاوتی داشته و صرفا محیطی برای آموزش، تعلیم و تعلم نبوده است.

وی افزود: تعلیم و تعلم، مقدمه ای برای ایفای رسالت حوزه علمیه است و رسالت تدریس و تعلیم، تحقیق، پژوهش، تولید علم و واکاوی عالمانه منابع دینی برای دستیابی به رهیافت های جدید معرفتی، تبلیغ و ترویج دین و کارکردهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی متعدد در تاریخ حوزه های علمیه در طول قرنهای متمادی به وفور دیده می شود.

معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور افزود: امروز حوزه علمیه شیعه برخوردار از همه این کارکردهاست و زمانی حوزه علمیه خواهران خواهیم داشت که همه این کارکردها در آن شکل گرفته باشد و به یک رویه و روال متعارف برسیم.

وی با اشاره به سند بالادستی حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: این سند توسط اعضای شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران تنظیم، تدوین، تصویب و ابلاغ شده است که شامل رسالت های حوزه های علمیه از جمله تعلیم و تعلم، تحقیق و تولید علم و تبلیغ و ترویج دین می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حصاری تاکید کرد: اکنون وظیفه ماست که یکایک این رسالت ها را به یک ساز و کار اجرایی برای عملیاتی کردن آنها تبدیل کنیم.

معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور خاطر نشان کرد: امروز مهمترین مسئله ای که پیش روی مکتب اهل بیت(علیهم السلام) قرار گرفته است سبک زندگی دینی و اسلامی است.

وی، مهمترین چالش پیشروی مکتب اهل بیت(علیهم السلام) را تولید الگو برای سبک زندگی انسان در جامعه امروز دانست و گفت: جوامع بشری از ما نمی پذیرند که به اصول بسیار فاخر و ارزشمند مکتب اهل بیت(علیهم السلام) باورمند باشیم اما بر اساس مدل‌های لیبرالیسم فرهنگی زندگی کنیم، آن چیزی که دنیا می‌خواهد این است که اگر قرار است بر اساس اصول ارزشی مکتب اهل بیت(علیهم السلام) و اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) زندگی کنیم چگونه باید در همه عرصه های زندگی و ساحت های زیستی عمل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حصاری گفت: رسالت تولید الگو برای سبک زندگی انسان صرفاً رسالت حوزویان است، این وظیفه اگر توسط حوزویان که از نزدیک‌ترین نقطه به سرچشمه، کسب علم می کنند، به ثمر نرسد، سبک زندگی برای همه به شکل دیگری رقم خواهد خورد و این رسالت بزرگ امروز بر دوش حوزویان است.

معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور تصریح کرد: جامعه بشری به شدت دستخوش تغییر و تحول است، الگویی که ما برای زندگی ارائه می دهیم باید بتواند بر روی همه تغییرات سوار شود و بر همه این مسائل چیرگی داشته باشد.