ویژه طلاب ؛

دوره سواد رسانه ای در مدرسه علمیه خواهران امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود

شناسه خبر : 84750

1398/09/13

تعداد بازدید : 218

دوره سواد رسانه ای در مدرسه علمیه خواهران امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود
دوره حرفه ای سواد رسانه ای ویژه طلاب مدرسه علمیه خواهران امام خمینی(ره) تهران در ۵ مرحله برگزار می شود.

افتخار اصغری مدیر مدرسه علمیه خواهران امام خمینی(ره) تهران در گفتگویی از برگزاری دوره سواد رسانه ای در این مدرسه علمیه خبر داد و گفت: آموزش سواد رسانه ای در قرن ۲۱  به عنوان ضرورت تربیتی تلقی می شود.

وی با بیان اینکه امروزه ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم، ادامه داد: سواد رسانه ای مجموعه ای از مهارت ها و توانایی ها است که انسان با داشتن این مهارت می تواند انواع پیام هایی را که از طریق رسانه های مختلف دریافت می کند تجزیه و تحلیل کرده و صحت و سقم آن را درک کند.

اصغری تقویت سواد رسانه ای را در حوزه های علمیه ضروری دانست و ابراز کرد: بر همین اساس مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اقدام به برگزاری دوره سواد رسانه ای ویژه فارغ التحصیلان و طلاب پایه های ۴ و ۵ کرده تا از این طریق طلاب با کسب مهارت های لازم بتوانند در جامعه رسانه ای ایفای نقش کنند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم افتخار اصغری، مدیر مدرسه علمیه خواهران امام خمینی(ره) درخصوص زمان برگزاری دوره سواد رسانه ای اظهار داشت: این دوره آموزشی با عنوان دوره جنگ روانی در حوزه سایبری طی ۵ مرحله در روزهای پنجشنبه از ۱۴ آذرماه با حضور اساتید برجسته برگزار می شود تا سطح سواد رسانه ای طلاب در حد حرفه ای تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره به صورت کارگاهی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در این دوره آموزشی طلاب با تعریف حوزه سایبر، جنگ روانی، عملیات روانی، جنگ سایبر بارویکرد شناختی، تاکتیک های عملیات روانی در حوزه سایبر، تاکتیک تار عنکبوتی، جامعه هدف، تولید محتوا و جریان شناسی در حوزه سایبر آشنا می شوند.

اصغری ادامه داد: آشنایی با شبکه های اجتماعی، شیوه های تقابل در فضای سایبر، استنتاج، تحلیل اکانت، تحلیل عکس و تحلیل موزیک از دیگر آموزش های این دوره است، لازم به ذکر است مدرس این دوره یکی از بهترین های مدرسان در عرصه سواد رسانه ای خواهد بود.