استاد حوزه:

ارتباط با شهدا یکی از شیوه های دعوت به نماز است

شناسه خبر : 84631

1398/09/12

تعداد بازدید : 126

ارتباط با شهدا یکی از شیوه های دعوت به نماز است
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، استاد حوزه افزود: یکی از شیوه های دعوت به نماز ارتباط با شهدا است چرا که شهدا الگوهای خوبی برای نوجوانان هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در جمع خانواده های طلاب  مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز در زندگی اظهار داشت: یکی از مواردی که انسان را بالا می برد خضوع و سجده به درگاه خداوند است.

وی با بیان شیوه های دعوت به نماز افزود: یکی از شیوه های دعوت به نماز ارتباط با شهدا است چرا که شهدا الگوهای خوبی برای نوجوانان هستند و مطالعه زندگی آن ها برای نوجوانان جذاب و درس آموز است.

کارشناس مذهبی یکی دیگر از شیوه های دعوت به نماز را شیوه های الگویی دانست و اظها ر داشت: در شیوه الگویی گاهی خودمان با ارائه رفتار زیبا الگو هستیم و گاهی الگوهای برتر مانند شهدا و بزرگان را معرفی می کنیم.

وی حضور در فضاهای معنوی را یکی از راهکارهای دعوت به نماز برشمرد و تصریح کرد: حضور در فضاهای معنوی مانند حرم ائمه اطهار(علیهم السلام)،  پیاده روی اربعین، اردوی راهیان نور و شرکت در مجالس مذهبی از دیگر راه های جذاب سازی نماز برای نوجوانان می باشد.  

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در پایان ورود مناسب به قلب نوجوان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: برای اصلاح رفتار، نقاط مثبت شخصیت افراد را برجسته کنیم و نقاط منفی را در مرحله اول نادیده بگیریم، همچنین برای ورود به قلب نوجوان می توانیم از چهار پنجره طلایی آرزو، علاقه، نیاز و نگرانی وارد شویم و خاطره سازی زیبایی از نماز ارائه دهیم.