افسر زن مسلمان در ترینیدادوتوباگو حجاب را رسمی کرد

شناسه خبر : 84352

1398/09/07

تعداد بازدید : 1126

افسر زن مسلمان در ترینیدادوتوباگو حجاب را رسمی کرد
یک افسر پلیس مسلمان در جمهورید ترینیداد و توباگو که برای داشتن حجاب اسلامی در محل کار خود مبارزه می کرد، سرانجام موفق شد دولت و اداره پلیس را مجبور به عقب نشینی کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، یک افسر پلیس مسلمان زن در جمهوری ترینیداد و توباگو، که به تنهایی موفق شد ممنوعیت حجاب اسلامی را برای ماموران زن مسلمان در حین کار لغو کند، از دولت ۱۸۵  هزار دلار غرامت دریافت کرد.

قاضی دادگاه پس از جلسه دادگاه حکم به پرداخت غرامت به این بانوی مسلمان داد. این  بانوی مسلمان که از سال ۲۰۰۹ درخدمت پلیس بوده، از سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت به اعمال دینی خود مقید شده و حجاب به سر کند. اما مقامات کاری وی را تهدید کردند که اگر به پوشیدن حجاب اسلامی ادامه دهد، نه تنها کارش را از دست داده بلکه به خاطر نقض سیاست های اداره تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

دومین تلاش وی برای داشتن حجاب مورد نظر خود زمانی بود که در جشن روز جهانی زن در ایستگاه پلیس با لباس اسلامی حاظر شد و افسر وظیفه به وی گفت که نمی تواند در این مراسم شرکت کند. افسر ارشد دیگر نیز او را تهدید کرد که به دلیل داشتن حجاب با مجازات روبرو خواهد شد.

 وی از آن زمان تا کنون با برخورد های تبعیض آمیز زیادی از سوی افسران پلیس مواجه بوده و با چالش های متعددی مبارزه کرد تا اینکه با استقاماتش سرانجام توانست این قانون ناعادلانه را تغییر دهد و داشتن پوشش اسلامی برای زنان مسلمان را به یک آیین نامه تایید شده تبدیل کند.

قاضی همچنین دستور داد که دولت هزینه هایی را که این بانوی مسلمان برای دادگاه و وکیل کرده است را پرداخت کند.