معاون آموزش مدرسه فاطمه الزهرا(س) گله‌دار:

شخصیت‌های نمونه نقش بسیار مهمی در سازندگی انسان‌ها دارد‌

شناسه خبر : 84275

1398/09/11

تعداد بازدید : 122

شخصیت‌های نمونه نقش بسیار مهمی در سازندگی انسان‌ها دارد‌
خانم موسوی معاون آموزش مدرسه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها ) گله دار گفت: الگوهای رفتاری و شخصیت‌های نمونه نقش بسیار مهمی در سازندگی انسان‌ها دارند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم موسوی در جلسه اخلاقی اساتید به موضوع الگوپذیری اشاره کرد و گفت: گرایش به الگو و تأثیر‌پذیری از آن در امور مختلف زندگی فردی و اجتماعی‌، از جمله گرایش‌های فطری انسان است و فطرت کمال جوی انسان او را وا می‌دارد تا برای رسیدن به هدف و کمال از بهترین الگوها استفاده کند‌.
وی افزود: الگوپذیری فرآیند پیروی از یک مدل عینی و راهنمای عمل در رفتار و کردار است.
خانم موسوی تصریح کرد: یکی از نیازهای فطری بشر الگو داشتن است به‌ طوری‌ که انسان همیشه به دنبال کسی است که خود را جای او قرار داده و شبیه به او کند.
معاون آموزش مدرسه گله‌دار بر ضرورت الگوپذیری از پیامبر(صلی الله علیه و آله) تأکید کرد و افزود: همه وظیفه ‌داریم با الگوپذیری از حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) در رفتار و اخلاق خود بر دیگران تأثیرگذار باشیم.
خانم موسوی در جمع اساتید و کادر گفت: انسان برای انجام هرکاری به یک الگو نیاز دارد زیرا وقتی یک شخص موفقی را می‌بینیم که در انجام یک کار توفیقی بدست آورده و تحقیقات لازم را نیز انجام می دهیم، مشاهده می کنیم که با توجه به برنامه و یک الگو کارهایش را پیش برده است.
وی تصریح کرد: یکی از دعاهایی که کمتر به آن توجه شده این است در حالیکه حداقل داخل زندگی روزی ده مرتبه از خدا می خواهیم آیه "اهدانا الصراط المستقیم" می باشد یعنی خدایا من به دنبال نسخه و الگو می‌گردم.
معاون آموزش خاطرنشان کرد: انسان احتیاج به الگوی رفتار و نمونه عملی دارد و هر انسانی در کارهایش به دنبال الگو می‌گردد و وجود الگوهای رفتار و شخصیت‌های نمونه نقش بسیار مهمی در سازندگی انسان‌ها دارد‌.