استاد حوزه:

حفظ وحدت و اتحاد وظیفه ای الهی است

شناسه خبر : 83711

1398/08/26

تعداد بازدید : 113

حفظ وحدت و اتحاد وظیفه ای الهی است
خانم آخوندی، استاد حوزه حفظ وحدت و اتحاد را وظیفه الهی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم آخوندی در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران سید الشهدا(علیه السلام) یزد، با تبریک هفته وحدت، به بررسی  نظرات اسلام در مورد اتحاد و وحدت پرداخت و گفت: با بررسی آیات قرآن به آیاتی می رسیم که به وحدت مسلمانان اهمیت فوق العاده ای داده است از جمله آیه 103 سوره آل عمران که این وحدت و اتحاد را یک وظیفه الهی می داند.

وی در ادامه به تفسیر آیات وحدت طبق نظر مفسران اشاره کرد و گفت : اگر چه منظور از حبل الله در کلمات مفسران متفاوت است و بعضی به قرآن یا اهل بیت( علیهم السلام) و یا پیامبر(صلی الله علیه و آله) اشاره می کنند ولی یک حقیقت واحد در تفاسیر این آیات وجود دارد و آن ارتباط با خداوند است.

خانم آخوندی در ادامه به بیان سیره اهل بیت(علیهم السلام) برای برقراری الفت و  وحدت بین مسلمانان پرداخت و گفت: صبر و سکوت، حل اختلاف حقوق مسلمانان، تاکید بر همزیستی مسالمت آمیز، مدارا با اهل بیت(علیهم السلام) و سایر فرقه های اسلامی و در نهایت دعوت و تاکید بر وحدت اسلامی از عوامل برقراری الفت و وحدت است.

وی بیان کرد: امام باقر(علیه السلام) فرموده اند که«ما باید با خوش رفتاری خود با دیگران آنها را به اسلام دعوت کنیم»، بنابرین طبق فرمایش این معصوم(علیه السلام) اهرم و عامل اصلی وحدت بین مسلمانان خوش رفتاری هر فرد مسلمان می باشد.