مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان:

مسائل فرهنگی و تربیتی طلاب، اصلی‌ترین دغدغه مدیریت حوزه علمیه خواهران است

شناسه خبر : 83707

1398/08/26

تعداد بازدید : 155

مسائل فرهنگی و تربیتی طلاب، اصلی‌ترین دغدغه مدیریت حوزه علمیه خواهران است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان مسائل فرهنگی و تربیتی طلاب را اصلی ترین دغدغه دانست و اظهار داشت: اگر طلبه خوب تربیت شود تأثیرگذاری آن را در جامعه و جوانان و دختران بیشتر می بینیم.

به گزارش خبرگزاری کوثر، مرحمت محمدی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان از برگزاری اردوی طلیعه حضور برای بیش از 200 طلبه خواهر از ۲۳ مدرسه علمیه خواهران استان در روزهای آینده در خبر داد و افزود: تعدادی از طلبه های موفق مدارس علمیه نیز در این برنامه معرفی می شوند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان در ادامه مسائل فرهنگی و تربیتی طلاب را اصلی ترین دغدغه دانست و اظهار داشت: اگر طلبه خوب تربیت شود تأثیرگذاری آن را در جامعه و جوانان و دختران بیشتر می بینیم.

وی ساماندهی مبلغین و مشاورین حوزه علمیه خواهران را یکی دیگر از برنامه ها عنوان و بیان کرد: یکی از مدارس با تشکیل سمن، آموزش هایی برای طلبه ها{متقاضی} از سراسر استان برگزار کرد که در آینده نزدیک در مرکز مشاوره حوزه علمیه استان مستقر می شوند و فعلاً به طلاب مشاوره می دهند.

محمدی افزود: در سراسر استان بیش از دو هزار و ۵۰۰ دانش آموخته داریم که از این تعداد هزار نفر را مبلغ هستند که تعداد مبلغان فعال نیز قابل توجه است و در ایام تبلیغی و مناسبت های ملی از جمله دهه فجر که زمینه تبلیغ فراهم است فعالیت می کنند.

وی از تحصیل بیش از ۵ هزار طلبه در ۲۳ مدرسه علمیه خواهران استان خبر داد و گفت: از این تعداد مدرسه ۲۰ مدرسه در سطح دو(معادل کارشناسی) دو مدرسه فاطمیه کرمان و زینب کبری سلام الله علیها رفسنجان در سطح سه (معادل کارشناسی ارشد) است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان ادامه داد: مدرسه رکن الهدی نیز در سطح ۴(معادل دکتری) در بهمن ماه سال ۹۵ در کرمان راه اندازی شد که هم اکنون ۴۰ طلبه در آن در دو گرایش«فقه و خانواده» و «تفسیرتطبیقی» تحصیل می کند که پس از فارغ التحصیل شدن آنان حتماً اتفاق خوب می افتد.

وی نامگذاری هر نیمسال تحصیلی و اجرای برنامه بر اساس آن و اجرای برنامه های پژوهشی، نقد کتاب و.. را از دیگر فعالیت های قابل ذکر خواند و در خصوص اعزام مبلغه به مساجد با اولویت داشتن کانون مسجد، مجامع علمی، دانشگاهی و ... اعلام آمادگی کرد.