دبیركل اتحادیه زنان مسلمان:

منفعلانه عمل کردن در برابر تخریب اسلام رویکرد درستی نیست

شناسه خبر : 83664

1398/08/25

تعداد بازدید : 95

منفعلانه عمل کردن در برابر تخریب اسلام رویکرد درستی نیست
طوبی کرمانی گفت: باید متوجه باشیم، دشمن برای خراب نشان دادن چهره اسلام از چه ترفندهایی استفاده می‌کند، ما در مقابل پاتک بزنیم. اگرچه چنین شیوه‌ای را توصیه نمی‌کنم، زیرا منفعلانه برخورد کردن در رابطه با اسلام‌هراسی دشمن رویکرد درستی نیست.

به گزارش خبرگزاری کوثر، طوبی کرمانی،دبیرکل اتحادیه زنان مسلمان به مصاحبه ای زنده با رادیو گفت و گو با موضوع (بررسی و تحلیل شگردهای دشمن در اشاعه اسلام‌هراسی در رسانه‌های بیگانه و فضای مجازی) پرداخت.

طوبی کرمانی در ابتدای این مصاحبه عنوان کرد: دشمنان در کنار مُشبهه کردن چهره اسلام چه از طریق شیعه شیرازی لندن، چه از طریق سَرخی در عراق و همچنین قمه‌زنی‌های نادرستی که به اسلام نسبت داده می‌شود، سعی دارند اسلام را خشن و بدوی به دنیا معرفی کنند. ضمن این‌که دستور دارند به خانواده، همسران پیامبر و صحابه‌اش توهین کنند، در کنارش یک پروژه دیگری را انجام می‌دهند، گاهی شاهد هستید برای کبوتری که بالای درخت گیر کرده، افراد زیادی جمع می‌شوند که این وضعیت را در فضای مجازی نشان دهند که چهره صلح، انسان‌دوستی، محبت و حیوان‌دوستی در مقابل اسلام قرار دارد.
وی افزود: اجازه دهید از یک کلید واژه استفاده کنم که این کلیدواژه خیلی مهم است، چند درصد از افرادی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند افرادی هستند که دستشان را چاقو یا قمه یا وسایل دیگر بریده است؟ یا از بلندی افتادند؟ اکثر کسانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند، میکروبی در بدنشان است، تعداد این مراجعان بسیار بالاست. به عبارتی به یک موجود زنده تنها از طریق یک موجود زنده دیگر می‌توان آسیب وارد کرد. چنان‌که شیشه را الماسه می‌برد که از جنس خودش است.
دبیر کل اتحادیه زنان مسلمانان ادامه داد: واقعیت این است که دشمنان از شیوه‌های خوبی برای خراب کردن چهره اسلام بهره گرفتند، اما بعد از اعترافات اوباما، هیلاری کلینتون و ترامپ درباره ایجاد داعش مشخص شد که چه کسی گروه‌های افراطی در خاورمیانه را شکل داد، لذا خودشان به این واقعیت اعتراف کردند و ما وصله‌ای به آنها نمی‌چسبانیم. اگرچه آنها هدفشان این بود که از طریق شیرازی‌ها، طالبان و داعش و امروز هم به واسطه سلفی‌ها اسلام را خشن و بدوی نشان دهند. لذا مشخص است آنها جز از طریق ایجاد گروه‌های افراطی نمی‌توانند چهره اسلام را خراب کنند.
طوبی کرمانی گفت: شاید این سخن درست باشد که باید متوجه باشیم، دشمن برای خراب نشان دادن چهره اسلام از چه ترفندهایی استفاده می‌کند، ما در مقابل پاتک بزنیم، اگرچه چنین شیوه‌ای را توصیه نمی‌کنم. زیرا همیشه منفعل کردن نتایج خوبی به دنبال نخواهد نداشت و ما در رابطه با اسلام هراسی نباید واکنشی عمل کنیم. این نکته بسیار مهم است که اگر قرار باشد، دیپلماسی عمومی و فرهنگی کار کند، باید ابزاری را به کار برد که به روز باشد و به ویژه از جوانان کمک گرفت تا آنها در رسانه و فضای مجازی اسلام را به درستی معرفی کنند.
وی افزود: پس از جنگ هشت ساله میان ایران و عراق که تمام دنیا علیه ما بود، ایرانیان دریافتند که باید خودشان را از حیث دفاعی تقویت کنند. لذا سراغ این حوزه رفتند و سال‌ها با کمک نیروی داخلی متخصص و جوانان کوشیدند از ابزار روز با وجود تحریم و محدودیت‌های بسیار بهره بگیرند. حال باید دید چه ربطی به اسلام‌هراسی دارد، اشاره کردم دشمن برای زشت نشان دادن چهره اسلام برایش مهم بود که از طریق فرقه‌سازی و شکل دادن به گروه‌های افراطی وارد میدان شود و به عبارتی از خود اسلام و مسلمانان برای خراب کردن اسلام استفاده کند.
دبیر کل اتحادیه زنان مسلمان در ادامه بیان کرد: دشمنان سعی داشتند، چهره‌های زیبایی را در کنار تصویر اسلام در فضای مجازی نشان دهند که آنها صلح‌طلب و انسان‌دوست هستند، اما در مقابل اسلام چه چهره خشنی دارد! واقعیت این است که آزموده را آزمودن خطاست، رهبری به موقع به افزایش قدرت دفاعی اشاره کردند و در عین حال در زمان مناسب نسبت به هجمه فرهنگی هشدار دادند. بعد از آن قبل از افزایش فشار تحریم‌ها توصیه به اقتصاد مقاومتی کردند، اما دو توصیه آخر ایشان را مسئولان به درستی عملیاتی و اجرایی نکردند. برای همین ما در جبهه فرهنگی و اقتصادی بر خلاف جبهه دفاعی موفق عمل نکردیم.