مبلغ حوزه:

پیامبر(ص) در عين رفعت مقام، عبد و بنده خدا بود

شناسه خبر : 83639

1398/08/25

تعداد بازدید : 76

پیامبر(ص) در عين رفعت مقام، عبد و بنده خدا بود
خانم کریمی مبلغ حوزه، با تاکید بر اینکه یکی از فضایل پیامبر(صلی الله علیه و آله) عبودیت ایشان بود، گفت: پیامبر(صلی الله علیه و آله) در عين رفعت مقام و عروج به معراج، عبد و بنده خدا بود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، مراسم جشن میلاد پیامبر(صلی  الله علیه و آله) و هفته وحدت با سخنرانی خانم کریمی مبلغ حوزه در مدرسه علمیه ریحانه النبی(سلام الله علیها) سنندج با حضور طلاب و اساتید و کادر مدرسه برگزار شد.

خانم کریمی گفت: مهم ترین ویژگی رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) که قرآن بر آن تأکید دارد، مقام عبودیت و بندگی مطلق آن حضرت است.

وی ارزش واقعی یک انسان نزد خداوند را عبودیت او نزد پروردگار جهانیان عنوان کرد و افزود: هر کسی ارتباطش با خداوند بیش تر باشد، مقام والاتری دارد همانگونه که مرحوم طبرسی در مجمع البیان می فرماید که پیامبر(صلی الله علیه و آله) در اوج عظمت و رتبه دور از تشریفات بودند« و من عجب امره انه کان اجمع الناس لدواء الطرف ثم اقرب الی التواضع».

مبلغ حوزه با تاکید براینکه یکی از فضایل پیامبر(صلی الله علیه و آله) عبودیت ایشان بود، گفت: پیامبر(صلی الله علیه و آله) در عين رفعت مقام و عروج به معراج، عبد و بنده خدا بود« وکانَ یَأکُلُ إکلَةَ العَبدِ، ویَجلِسُ جِلسَةَ العَبدِ».

وی با تاکید بر اینکه انسان نباید با زیردستان، برخورد متکبرانه و غیرانسانی داشته باشد، افزود: وظیفه اخلاقی ایجاب می‌کند که با دیگران به لطف و مهر سخن بگوییم و  متواضع باشیم.

خانم کریمی در پایان ضمن اشاره به اینکه یکی از مشکلات اکنون جامعه پوشش است، گفت: پوشش های نامناسب در جامعه به دلیل این است که ما به مقام عبودیت نرسیده ایم در صورتی که اگر بنده خدا باشیم، هر لباسی را نمی پوشیم، هر غذایی را نمی خوریم، هر کسب و کاری را انتخاب نمی کنیم؛ این یکی از ویژگی های مهم و آموزه های مهم زندگی پیامبر(صلی الله علیه و آله) است  که اهل تشریفات نبودند، ما باید در مقام بندگی برای رسیدن به مقام ایشان تلاش کنیم.