نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

ارتباط با ولی خدا تاثیر زیادی در تمدن سازی اسلامی دارد

شناسه خبر : 83528

1398/08/24

تعداد بازدید : 83

ارتباط با ولی خدا تاثیر زیادی در تمدن سازی اسلامی دارد
نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: زیارت و عزاداری راهی برای ارتباط با ولی خدا است و با اتصال به ولی خدا می توان تمدن سازی کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در درس اخلاق که در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیه) بندرعباس برگزار شد، بیان کرد: زیارت و عزاداری مقدمه ای برای معرفت، ظهور و ارتباط با ولی خدا است.
وی به ویژگی های معرفتی ولی خدا اشاره کرد و اظهار داشت: ولی خدا قطب عالم امکان است و امام علی(علیه السلام) با بیان خطبه سه نهج البلاغه، ولی خدا را به محور آسیاب تشبیه می‌کند.
امام جمعه بندرعباس با استناد به حکمت 147 نهج البلاغه، ولی خدا را سرچشمه تمام علوم دانست و گفت: چنانچه خداوند و ولی خدا این علوم را به انسان ها بدهند انسان توان مشاهده حقایق بخصوص مشاهدات عرفانی را خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با اشاره به آیه«وَ عَلَّمْنَاهُ مِن لَّدُنَّا عِلْماً» علم لدنی را مختص اولیای خداوند عنوان کرد و افزود: غیر خدا و حس و فکر در علم لدنی دخالت ندارد.
استاد حوزه تصریح کرد: ولی خدا، خلیفه و جانشین خداوند داعیانی هستند که مردم را به سوی خدا فرا می خوانند.
امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه ولی خدا صفات خود را از خداوند به ارث می برند، افزود: در دعای جوشن کبیر هزار صفت برای خداوند ذکر شده است که ولی خدا مظهر تمام صفات الهی از جمله کریم، غفور، رحیم و سمیع و غیره است.
وی با اشاره به اینکه ولی خدا واسطه و دالان فیض است، گفت: زمین هیچ گاه از حجت خدا خالی نمی شود همانطور که در گذشته حضرت موسی(علیه السلام) و حضرت یوسف(علیه السلام) و دیگر پیامبران حجت خدا در میان قوم خود بودند امروز نیز ولی خدا حاضر است.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: با اتصال به ولی خدا می توان تمدن سازی کرد و هر کسی اتصالش را با امام زمان(عج الله تعالی) قطع کند گمراه می شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده گفت: زیارت و عزاداری راهی برای ارتباط با ولی خدا است و این ارتباط موجب انسان سازی و تحول در جامعه می شود.