امام جمعه کردکوی:

جوانان حافظ دستاوردهای چهل ساله انقلاب هستند

شناسه خبر : 83521

1398/08/25

تعداد بازدید : 121

جوانان حافظ دستاوردهای چهل ساله انقلاب هستند
امام جمعه شهرستان کردکوی، عنایت خدا و مجاهدت جوانان را عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: نیروی جوان سرمایه نظام و حافظ دستاوردهای چهل ساله انقلاب هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین شیخی در نشست گفتمان دینی پیرامون گام دوم انقلاب در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان بندرترکمن بیان کرد: امروزه ایران به جایی رسیده که در تمام عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و سیاسی موفق عمل می کند.

وی عنایت خدا و مجاهدت جوانان را عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: برای حفظ این پیروزی، جوانان نقش اساسی دارند؛ نیروی جوان سرمایه نظام و حافظ دستاوردهای چهل ساله انقلاب هستند.

امام جمعه شهرستان کردکوی، بیانیه گام دوم را به ملت ایران و جوانان به خصوص طلاب علوم دینی ضروری دانست و افزود: طلاب نباید عرصه فرهنگ را خالی بگذارند که دشمن در کمین نشسته است؛ از طرفی، انقلاب به راحتی بدست نیامده است و برای به دست آوردن آن، خون های بسیاری ریخته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شیخی در ادامه مباحث خود به بیان ویژگی های یک همنشین خوب پرداخت و توضیح داد: توجه به همنشین و مراقبت از آن موجب پیشرفت زندگی انسان می شود و به طور کلی همنشین، نباید انسان را از خدا دور کند.

وی اضافه کرد: مجالست با اشخاصی که موجب انحراف می شود، برای انسان زیان به همراه دارد؛ با توجه به روایات مجالست با فقیر، مسکین و دردمند و یاری آنان عامل تقرب به خداوند می شود.