مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه سقز:

وحدت مسلمانان، تنها راه برطرف شدن اختلافات کشورهای اسلامی است

شناسه خبر : 83515

1398/08/22

تعداد بازدید : 150

وحدت مسلمانان، تنها راه برطرف شدن اختلافات کشورهای اسلامی است
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان سقز وحدت مسلمانان را تنها راه برطرف شدن اختلافات کشورهای اسلامی دانست و گفت: دشمن واحد امروز ما در جهان اسلام، آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، حجت الاسلام و المسلمین مهدی شفیع خانی در مراسم نکو داشت هفته وحدت، در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) سقز، ملاک اتحاد مسلمین را قرآن و پیامبر اکرم (ص) دانست و گفت : یکی از محورهای وحدت و از بین رفتن تفرقه و اختلاف، وجود نازنین پیامبر اسلام می باشد که در راه حفظ اسلام خون دلها خورد و زخم زبانها و اقسام بی حرمتی ها، توهین ها را نشنیده گرفت و تحمل نمود.

وی گفت : امروز تک تک کسانی که ادعای مسلمان بودن دارند و خود را جزو پیروان نبی مکرم اسلام می دانند، هستی و عزتشان متعلق به پیامبر (ص) است.

شفیع خانی افزود : یکی از عوامل مهم وحدت در بین مسلمین شناخت دشمن اسلام است، اسلام یک دشمن واحدی دارد؛ از زمان حضرت آدم (ع) که دشمن وی ابلیس بود تا زمان حضرت عیسی (ع)، حضرت موسی (ع) که فرعون دشمن ایشان بود، یا در زمان حضرت ابراهیم کارشکنی های نمرود و در زمان پیامبر اسلام هم دشمنانی مثل ابوسفیان، ابولهب، یهود، منافقین، که با تمام قدرت در مقابل پیامبر اکرم (ص) مقاومت می کردند.

وی ابراز داشت : هر جبهه حق و مسیر مستقیمی، دشمنی دارد؛ دشمن امروز ما مصداق عینی فرعون، مصداق عینی نمرود، آمریکا است. رهبران کشورهای اسلامی باید در این موضع به وحدت برسند.

شفیع خانی وحدت، را تنها راه برطرف شدن اختلافات کشورهای اسلامی دانست و افزود: دشمن واحد امروز ما در جهان اسلام؛ آمریکا است و باید عوامل توطئه و تفرقه دشمن را بشناسیم و طبق آیه شریفه اینها را دوست و سرپرست خود نگیریم .

وی تاکید کرد : طلاب چه سنی چه شیعه باید مسائل سیاسی روز را جهت افزایش بصیرت خود دنبال کنند و در ادامه، این بصیرت را به اطرافیان خود در جامعه انتقال دهند. 

شفیع خانی تصریح کرد : اگر جایی جهلی است، اختلافی هست، حضور امثال ما طلاب، حضور یک انسان بصیر کمرنگ است. ما امروز وظیفه داریم خودمان را به علوم مختلف مجهز کنیم. شبکه های اجتماعی، رسانه های مختلف اجتماعی مثل ماهواره ابزار تبلیغی دشمن است.

وی قرآن و سیره نبی مکرم اسلام را مسیر مستقیم اسلام دانست و تاکید کرد: با ثبات قدم در این مسیر حرکت کنیم و اگر ما اسلام را یاری کنیم، خدا هم ما را طبق وعده ای که در قرآن داده؛  یاری خواهد کرد.

پخش چند کلیپ بصیرتی از سخنان رهبری در بیان حفظ وحدت شیعه و سنی، مولودی خوانی ، تهیه روزنامه دیواری توسط یکی از طلاب پایه اول به مناسبت جشن از جمله برنامه های فرهنگی این مراسم بود.