مبلغ حوزه:

جامعه اسلامی به سمت وحدت معنوی در جهان حرکت کند

شناسه خبر : 83475

1398/08/22

تعداد بازدید : 136

جامعه اسلامی به سمت وحدت معنوی در جهان حرکت کند
مبلغ مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(سلام الله علیها) گرگان با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید به سمت وحدت معنوی در جهان حرکت کند، افزود: امام حسین(علیه السلام) محور اتحاد معنویت در جهان حاضر است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم قادری در مراسم جشن میلاد پیامبر مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله) که با حضور خواهران طلبه و کارکنان مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(سلام الله علیها) گرگان برگزار شد، بخش عمده ای از تعالیم اسلام را اجتماعی خواند و بیان کرد: جامعه اسلامی و قرآنی برای تحقق مبانی دینی با هم همدل و همراه باشند.

وی با اشاره به اینکه اسلام انفرادی مناسبت و جایگاهی ندارد، افزود: قرآن برای از بین بردن رویکرد انفرادی و حاکمیت جماعت، امر به اخوت و برادری می کند.

مبلغ مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(سلام الله علیها) با بیان اینکه اخوت همانند نخ تسبیح، دل ها را به هم متصل می کند، خاطرنشان کرد: سرچشمه تشتت و اختلاف ناشی از عدم اجرای درست تعالیم اجتماعی است.

قادری با اشاره به اینکه در کلام امام علی(علیه السلام) وحدت یک نعمت الهی توصیف شده است، افزود: میلاد پیامبر مهربانی و هفته وحدت ما را به هدف فراتر یعنی همدلی بین شیعه و سنی دعوت می کند.

وی تصریح کرد: اگر می خواهیم ظهور کبری سرعت بگیرد، باید پوسته فردیت را شکست و به سمت جنبه های اجتماعی به خصوص ارتباط و تبلیغ دین با اهل تسنن به شکل دوستانه حرکت کرد.

مبلغ حوزه، با تاکید بر ضرورت آشنایی جوانان اهل سنت با محبت آل الله، گفت: اگر جوانان اهل سنت بدانند که بزرگان اهل سنت در زمان حضور اهل بیت(علیهم السلام)، چطور اظهار علاقه و شاگردی می کردند و محبت اهل بیت(علیهم السلام) را لازم و جزء دین می دانستند، قطعا این حب و دوستی به انسجام مسلمین کمک بیشتری خواهد کرد.

قادری با اشاره به توطئه دشمن در جهت اختلاف افکنی بین امت اسلام خاطرنشان کرد: دشمن طاقت دیدن سیادت و عزت مسلمین را ندارد؛ بنابراین، بیشترین تلاش را در جهت خدشه دار کردن وحدت و انسجام مسلمانان به کار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید به سمت وحدت معنوی در جهان حرکت کند، افزود: امام حسین(علیه السلام) محور اتحاد معنویت در جهان حاضر است و مریدان امام حسین(علیه السلام) با ادبیات خودشان امام حسین(علیه السلام) را به محبان معرفی می کنند.