مدیر حوزه های علمیه خواهران سیستان و بلوچستان:

طلاب در ایجاد وحدت میان مسلمانان نقش موثری دارند

شناسه خبر : 83460

1398/08/21

تعداد بازدید : 328

طلاب در ایجاد وحدت میان مسلمانان نقش موثری دارند
مدیر حوزه علمیه خواهران سیستان و بلوچستان گفت: در استانی همانند سیستان و بلوچستان که شیعیان و اهل تسنن کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، علمکرد عموم مردم به ویژه طلاب خواهر در ایجاد و حفظ وحدت بسیار موثر است.

در حاشیه سومین نشست مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین عرب خالص در گفتگو با خبرگزاری کوثر با بیان اینکه بیش از نیمی از جامعه را زنان تشکیل می دهند، افزود: عده ای از زنان جامعه در حوزه علمیه و عده ای نیز در بسیج در حال فعالیتند که این دو نهاد با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارد.

وی حوزه های علمیه و بسیج را دو نهادی دانست که از لحاظ فکری و ارزشی بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و تصریح کرد: گسترش حوزه های علمیه خواهران یکی از برکات نظام و انقلاب بود، بسیج نیز به عنوان یکی از نهادهای نزدیک به حوزه علمیه موجب رویش انقلاب با تحکیم بر شعارهای ناب اسلام، انقلاب و نظام است.

وی با اشاره به فعالیت مبلغان در حوزه علمیه خواهران افزود: مبلغان به تعبیر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) نیروهایی هستند که می توانند در ساحت های مختلف جامعه به ویژه به جامعه زنان خدمت کنند.

 

بسیج با استفاده از ظرفیت طلاب خواهر موجب سعادت زنان جامعه می شود

مدیر حوزه علمیه خواهران استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: بسیج می تواند با استفاده از نیروی انسانی تحصیل کرده در حوزه علمیه خواهران، افراد جامعه  به ویژه زنان را که مخاطبان طلاب خواهر هستند به سوی سعادت و عاقبت بخیری سوق دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ضرورت وحدت میان مسلمانان افزود: یکی از مولفه ها برای بقای یک تمدن، وحدت است و در مقابل اگر یک تمدن وحدت نداشته و با یکدیگر تفرقه داشته باشند، آن تمدن دچار افول می شود.

وی یکی از مولفه های اسلام را از ابتدا وحدت دانست و تصریح کرد: در سیره پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) این بود که در مکه و مدینه میان مسلمانان شرایط لازم برای پایداری تمدن اسلامی را فراهم سازند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب خالص ادامه داد: پیامبر(صلی الله علیه و آله) در مکه میان مردم مکه و مهاجران و در مدینه میان مهاجران و انصار عقد اخوت و برادری برقرار کردند، حتی عقد اخوت میان مسلمانان با پیروان سایر ادیان از جمله یهودیان نیز بستند.

 

لزوم توجه به عدم تفرقه

وی بیان کرد: قرآن صراحتا در سوره مبارک آل عمران در آیه «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرقوا» اشاره می کند که تنها چنگ زدن کافی نیست بلکه عدم تفرقه نیز نیاز است، همچنین می فرمایند که علت اینکه تمدن های بسیاری از بین رفتند این است که وحدت نداشتند.

وی دین اسلام را دینی جاودانه عنوان کرد و افزود: حکومت ایران، اسلامی است بنابرین لازمه پایداری و ماندگاری حکومت این است که در جامعه اسلامی-ایرانی خود و همچنین در تراز بالاتر در جهان اسلام وحدت بین مسلمانان برقرار باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در استانی همانند سیستان و بلوچستان که شیعیان و اهل تسنن کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، علمکرد عموم مردم به ویژه طلاب خواهر در ایجاد و حفظ وحدت بسیار موثر است.

وی گفت: تاکید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) این است که باید نقاط مشترک، قبله، کتاب، پیامبر(صلی الله علیه و آله) و محبت نسبت به اهل بیت(سلام الله علیها) که مورد توجه شیعیان و اهل تسنن است مورد توجه قرار گیرد.

 

مطرح کردن نقاط اختلاف برانگیز موجب از بین رفتن وحدت مسلمانان می شود

وی ابراز کرد: بلندگوی دشمن بودن و نقاط اختلاف برانگیز را مطرح کردن موجب از بین رفتن وحدت میان مسلمانان می شو