مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس:

شیعه و سنی با تکیه بر مشترکات عقیدتی، در راه تحقق وحدت تلاش کنند

شناسه خبر : 83404

1398/08/25

تعداد بازدید : 102

شیعه و سنی با تکیه بر مشترکات عقیدتی، در راه تحقق وحدت تلاش کنند
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس، همبستگی مسلمانان را ضروری برشمرد و گفت: شیعه و سنی باید رهنمودهای قرآن را همواره سرلوحه زندگی خود قرار داده و با تکیه بر مشترکات عقیدتی، گام های مهمی را برای تحقق وحدت بردارند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم تیموری در جمع اساتید و کارکنان مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان گنبد بیان کرد: یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است؛ برادری و وحدتی که پیامبر رحمت حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) در استمرار رسالت دیگر انبیا برای جوامع بشری به ارمغان آورد.

وی گفت: پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) با استناد به آیات قرآن، جوامع اسلامی را به اعتصام به حبل متین الهی و پرهیز از تفرقه و تشکیل امت واحده در سایه عبودیت خداوند دعوت کرد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس اذعان کرد: وحدت اسلامی که قوی ترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلام محسوب می شود، از دیرباز دست خوش توطئه های دشمنان قرار گرفته است.

تیموری افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(رحمه الله علیه)، اندیشه تقریب بین مذاهب و وحدت سیاسی جوامع اسلامی را احیا کرد و با دعوت همه مسلمانان به اتحاد، سربلندی و عزّت مؤمنان را در جهان فراهم کرد.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) ایجاد تفرقه مذهبی میان شیعه و سنی را محصول دست های پلید استکبار و اجانب می دانست؛ از این رو، پیروان مذاهب تشیع و تسنن را از اختلاف برحذر می داشتند و به برادری و رفتار نیک با یکدیگر سفارش می کردند.

مبلغ حوزه با اشاره به آیه 46 سوره انفال و 46 و آیه 103سوره آل عمران همبستگی را برای مسلمانان ضروری دانست و گفت: شیعه و سنی باید رهنمودهای قرآن را سرلوحه زندگی خود قرار داده و با تکیه بر مشترکات عقیدتی، گام های مهمی را برای تحقق وحدت بردارند.

تیموری با اشاره به آیه«اِنَّما المُؤمِنوُن اِخْوَه» گفت: از نظر قرآن، ملاک وحدت فراتر از سلیقه ها، برداشت های شخصی، معیارهای رایج و عامه پسندی همچون نژاد، رنگ، زبان، طبقه اجتماعی است زیرا قرآن کریم ایمان را ملاک برادری می داند.

وی در پایان اراده مردم بر تحقق جامعه مؤمن، عدالت خواه، متّحد و منسجم را شرط اساسی تحقق وحدت در میان شیعه و سنی معرفی کرد.