مبلغ حوزه:

اجرای امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی های جامعه برتر اسلامی است

شناسه خبر : 83382

1398/08/25

تعداد بازدید : 102

اجرای امر به معروف و نهی از منکر از ویژگی های جامعه برتر اسلامی است
خانم بای مبلغ حوزه اجرای امر به معروف و نهی از منکر را از ویژگی های جامعه برتر اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، به مناسبت فرا رسیدن ایام خجسته میلاد پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) نشستی پیرامون«سیره رفتاری و عملی پیامبر» در مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان برگزار شد.

خانم بای در جمع طلاب و اساتید این مدرسه بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) قبل از رسالت به القاب صادق و امین شهرت داشتند، زیرا مردم او را مسئولیت پذیرترین فرد مکه می دانستند.

وی امانت داری و صداقت را گام اول اعلام دینداری برشمرد و افزود: حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) با این دو ویژگی برجسته اعلام رسالت کرده و دین اسلام را به مردم عرضه کرد.

مبلغ حوزه، هدف از بعثت رسول خاتم(صلی الله علیه و آله) را انجام رسالت توحیدی و اقامه عدل در جامعه دانست و گفت: تحقق این رسالت ایمانی کامل، شرح صدر و صبری جمیل را می طلبد که خداوند تمامی این صفات را به آن حضرت عطا کرده است.

بای ادامه داد: ایجاد وحدت و از بین بردن زمینه های اختلافات قومی و قبیله ای از دیگر اقدامات اساسی پیامبر( صلی الله علیه و آله) است که در پرتو آن پیمان اخوت و برادری بین آنان منعقد شد.

وی با استناد به آیه«کنتم خیر امه اخرجت للناس تأمرون بالمعروف و تنهون عن المنکر» تشریح کرد: جامعه اسلامی بهترین جامعه و مردم آن برترین امت است که امر به معروف و نهی از منکر در آن اجرا شود؛ لذا از اقدامات جامعه ساز رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) برافراشتن بنیان امر به معروف و نهی از منکر بود.

مبلغ حوزه در پایان گفت: ما باید در پرتو سیره نبوی گام برداریم تا زمینه جامعه جهانی به رهبری حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی) فراهم شود.