کارشناس دینی:

حفظ خط امامت و ولایت از مهمترین اقدامات امام حسن عسکری(ع) بود

شناسه خبر : 83236

1398/08/16

تعداد بازدید : 175

حفظ خط امامت و ولایت از مهمترین اقدامات امام حسن عسکری(ع) بود
خانم فلاح ،کارشناس دینی حفظ خط امامت و ولایت را از مهمترین و اصلی ترین اقدامات امام حسن عسکری (علیه السلام) دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، همزمان  با فرارسیدن شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) خانم فلاح ، استاد حوزه  در جمع طلاب مدرسه علمیه معصومیه یزد پیرامون زندگانی امام حسن عسکری (علیه السلام) از ولادت تا شهادت مطالبی را بیان کرد و گفت : حضرت در دوران عمر خود تحت مراقبت شدید بوده و در خانه و حتی گاهی می گفتند از پشت پرده امام را ببینید و این ها کمرنگ بودن دیدار امام را می رساند.

خانم فلاح ، کار اصلی  امام حسن عسکری (علیه السلام) را حفظ خط امامت و ولایت و شبکه سازی وکلایی که با حضرت حجت در ارتباط بودند بر شمرد و افزود : شبکه سازی وکلا از زمان امام هادی (علیه السلام) شروع و در زمان امام حسن عسکری علیه السلام به اوج رسید .

وی در ادامه به ماجرای شهادت جانگداز امام حسن عسکری (علیه السلام) اشاره نمود و حدیثی در مورد نشانه های امامت امام عصر (علیه السلام) از زبان پدر بزرگوارشان را نقل کرد.

استاد اخلاق اضافه کرد: صلوات ائمه اطهار (علیهم السلام) که از امام حسن عسکری (علیه السلام) نقل شده، بیان کننده فضایل ایشان است چرا که حضرت در نقل حدیث زمانی که به نام خود رسیدند سکوت کردند و فرمودند : اگر از عالم دین نبود دوست نداشتم که آن را بیان کنم و کوتاه ترین صلوات را برای خود در نظر گرفتند.

استاد اخلاق در پایان سخنان خود به انتظارات امام عسکری (علیه السلام) از شیعیان اشاره کرد و گفت: انتظار امام از شیعیان، تفکر در امور ، افزایش ایمان و یاد قیامت و مرگ است.