استاد حوزه:

مهربانی با خود، لازمه مهربانی با دیگران است

شناسه خبر : 83234

1398/08/16

تعداد بازدید : 176

مهربانی با خود، لازمه مهربانی با دیگران است
خانم یوسفی استاد حوزه، مهربانی با خود را لازمه مهربانی با دیگران دانست و توجه به این امر را توصیه کرد.

 به گزارش خبرگزاری از یزد، به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول، نشستی با موضوع پویش رسول مهربانی در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها)یزد برگزار شد.

 در این نشست خانم یوسفی،  استاد حوزه با استناد به آیه 21 سوره احزاب، حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) را به عنوان اسوه حسنه معرفی نمود و اظهار داشت: اسوه بودن به معنای رفتار هایی است که حتی بعد از گذشت هزار و چهارصد سال می تواند در زمان حال هم به عنوان الگو در زندگی ها بروز و ظهور پیدا کند و محدودیت زمانی و مکانی نداشته باشد.

وی در ادامه، مهربانی با خود را لازمه ی مهربانی با دیگران دانست و گفت: درصورتیکه در مسائل شخصی مانند نظافت،؛ مسواک، عطر زدن و ... نسبت به خود مهربان نباشیم، محال است نسبت به دیگران مهربان باشیم.

مشاور حوزه، ضمن بیان مصادیقی از سیره حضرت رسول (صلی الله علیه وآله)، همچون مهربانی با کودکان، مهم شمردن نماز، خوش خلقی، برداشتن بار از دوش دیگران و ... افزود: برای مهربانی کردن حتما لازم نیست اقدام بزرگ و پرهزینه ای انجام داد، بلکه گاهی یک کار کوچک و کم هزینه می تواند مصداق مهربانی و باعث شادی دل دیگران گردد.

خانم یوسفی با تأکید بر لزوم تأسی به سیره حضرت رسول (صلی الله علیه وآله)، رفتار غیرصحیح متدینین با خود و دیگران را به عنوان بزرگترین علت دوری و گریز از دین، مطرح نمود و یادآور شد: مهربانی با دیگران باعث افزایش اعتماد به نفس در آنان می شود زیرا احساس پذیرفته شدن در جمع را برای فرد مقابل، ایجاد می کند.

وی، همگان را قادر به انجام مهربانی دانست و گفت: همه ما باید مصادیق گمشده ی کوچک و بزرگ مهربانی را در سیره نبی گرامی اسلام جستجو کنیم و در زندگی خود بکار گیریم.

در پایان همچنین معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) یزد، در پایان حضار را به شرکت در پویش پیامبر مهربانی دعوت نمود و از آنان درخواست کرد با بیان تجربه ها، سرودن شعر، ارسال عکس و ... حس خوب مهربانی را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.