مسئول فرهنگی اداره اوقاف شهرستان کردکوی:

معرفت شناسی به امام زمان عصر(عج) مظهر معرفت به خدا است

شناسه خبر : 83203

1398/08/16

تعداد بازدید : 184

معرفت شناسی به امام زمان عصر(عج) مظهر معرفت به خدا است
مسئول فرهنگی اداره اوقاف شهرستان کردکوی معرفت به اهل بیت علیهم السلام را مظهری از معرفت به خدا دانست و گفت: چه بسا هر فردی که امام زمان عصر خود را نشناسد به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام والمسلمین سید علی عمادی در نشستی با حضور طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء سلام الله علیها به «تبیین فعالیت های علمی – فرهنگی امام حسن عسکری علیه السلام در برخورد با بدعتها و انحرافات» پرداخت و بیان کرد: هدف از خلقت انسان ها؛ کسب دانش، علم و معرفت است؛ حوزه های علمیه محل سالم و امنی برای پرورش جوانان و انجام فعالیت های فرهنگی است.

وی یکی از مهمترین فعالیت های امام حسن عسکری علیه السلام را فعالیت های فرهنگی برشمرد و گفت: فعالیت های علمی و فرهنگی حضرت در مقابل بدعت ها و انحرافاتی بود که از سوی اهل قلم و دانشمندان و علما سر می زد و حضرت به آن حساس بود و در مقابل بدعت های جامعه سکوت نمی کردند.

مسئول فرهنگی اداره اوقاف شهرستان کردکوی ادامه داد: در دوران امام عسکری، گروه های انحرافی و گرایش ها و افکار شبهه آفرینی وجود داشت که از هر سویی مخالفین اسلام در صدد گمراه ساختن مسلمین بودند و امام با بیانات حق روشنگری می کردند.

حجت الاسلام عمادی خاطرنشان کرد: روشنگری دیگر امام معرفی فرزند خویش بعد از خود بود که به عنوان امام و مقتدای مردم و زمینه سازی برای غیبتش بود و ایشان با روش های گوناگون برای مشتاقان اهل بیت علیهم السلام، امامت و غیبت حضرت ولی عصر عجل الله را تبیین می کردند.

وی معرفت به اهل بیت علیهم السلام را مظهری از معرفت به خدا دانست و گفت: چه بسا هر فردی که امام زمان عصر خود را نشناسد به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.

مسئول فرهنگی اداره اوقاف شهرستان کردکوی در خاتمه سخنان خود، طلاب علوم دینی را سربازان و پرچمداران امام زمان عجل الله خواند که مسئول تبلیغ دین و هدایت جامعه هستند که ان شاءالله با تاسی از امام حسن عسکری علیه السلام در این راه پیروز و سربلند خواهند شد.