استاد حوزه:

رعایت اصول زندگی موجب گشایش و رفاه است

شناسه خبر : 83174

1398/08/14

تعداد بازدید : 169

رعایت اصول زندگی موجب گشایش و رفاه است
حجت الاسلام و المسلمین اخوان، استاد حوزه رعایت اصول زندگی را موجب گشایش، آسایش و رفاه و در مقابل قیود و تکلف را عامل تنبلی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام والسملمین اخوان در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد اظهار داشت: زیارت پیامبر(صلی الله علیه و آله) را در روز شنبه بخوانید زیرا پیامبرخدا(صلی الله علیه و اله) فرمودند که«در هر نقطه ای از زمین اگر کسی به من سلام کند به من می رسد و هرکس نزد قبرم سلام کند آن را می شنوم».

وی با اشاره به مواردی از ساده زیستی رسول خدا(صلی الله علیه و آله) تصریح کرد: یکی از ویژگی های پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) ساده زیستی و پرهیز از تکلف بوده است و حضرت علی(علیه السلام) در نهج البلاغه نیز ساده زیستی پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و مزایای آن را تشریح و در مقابل، مضرات تکلف را بیان کرده است.

استاد حوزه با بیان اینکه مقید شدن به زندگی متکلفانه ناشی از کوچکی روح و نداشتن شخصیت است، اظهار داشت: رعایت اصول زندگی موجب گشایش، آسایش و رفاه است ولی قیود و تکلف، تنبلی را در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین اخوان با تاکید بر مطالعه آثار شهید مطهری به بیان احادیثی از رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) پرداخت و اظهار داشت: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می فرمایند که«بعد از نهی شدن از عبادت بت ها از هیچ چیز به اندازه کشمکش کردن با مردم نهی نشده ام». 

وی در پایان طلاب را به عمل به دستورات پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه معصومین(علیه السلام) فراخواند.