معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) یزد:

روح و جسم کودکان در دست مربیان امانت است

شناسه خبر : 83173

1398/08/14

تعداد بازدید : 166

روح و جسم کودکان در دست مربیان امانت است
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد روح و جسم کودکان را در دست مربیان امانت دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم استقامت با بیان اینکه 6 مربی و کمک مربی مهدکودک در سه مقطع از شیر خوار تا 6 سال  در این مدرسه مشغول به خدمت  هستند، اظهار داشت: جلسات ماهیانه اخلاق برای مربیان و کمک مربیان مهد کودک این مدرسه در نظر گرفته شده است که اولین جلسه آن با حضور خانم رئیسی، معاون پژوهش و استاد حوزه برگزار شد.

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها ) یزد در این جلسه ضمن تشکر از زحمات مربیان گفت: قدم گذاشتن در محیط حوزه توفیقی است که شامل شما عزیزان شده و باید قدردان آن باشید.

وی با استناد به روایتی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) مکان حوزه های علمیه را قطعه ای از بهشت خواند و افزود: در روایت هرجا که ذکر اهل بیت(علیهم السلام)  و حلال و حرام بیان  شود به ریاض الجنه یاد شده است و ما که در این محل خدمت می کنیم باید نگاهمان اینگونه باشد و تمام توان خود را در این مسیر به کار بگیریم.

خانم رییسی توقع خدمت خوب در حوزه های علمیه را توقع در قبال صاحبخانه  برشمرد و اظهار داشت: توقع، خدمت در قبال صاحبخانه است، نه در قبال پول و هزینه بنابرین ما باید خود را در محضر صاحبخانه بدانیم و نسبت به محل مقدسی که در آن هستیم شاکر باشیم.

وی در ادامه با بیان این مطلب که کودکان، امانت هایی در دست مربی هستند، گفت: روح و جسم کودکان در دست مربیان امانت است و با توجه به اینکه، گناه، ناخودآگاه روی کودکان اثر می گذارد باید مواظب باشید آلودگی گناه در فضای مهد وجود نداشته باشد.

در پایان این جلسه برخی از مشکلات موجود در مهد کودک مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی ارائه شد.