مدیر حوزه علمیه خواهران کشور مطرح کرد؛

استفاده از ظرفیت زنان در ساختارهای اجتماعی

شناسه خبر : 83096

1398/08/12

تعداد بازدید : 455

استفاده از ظرفیت زنان در ساختارهای اجتماعی
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور گفت: بخش زیادی از ناکارآمدی های خانواده در مسایل اجتماعی مربوط به این است که از ظرفیت زنان در ساختارهای اجتماعی استفاده نمی شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور صبح امروز در دیدار با آيت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگی و دینی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در مسیر توسعه است و باید منجر به رضایت همه افراد و گروه‌ها شود.

وی با بیان اینکه یکی از ابعاد توسعه، توسعه انسانی است و در مسئله توسعه انسانی هم زن و هم مرد هردو با هم سهیم و شریک باشند گفت: بخش زیادی از ناکارآمدی‌های خانواده در مسایل اجتماعی مربوط به این است که از ظرفیت زنان در ساختار‌های اجتماعی استفاده نمی‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیان کرد: ۱۰۳ هزار مدرسه زیر نظر آموزش و پرورش در کشور فعالیت می‌کنند که بخش قابل توجهی از آن به بانوان تعلق دارد، همچنین بخش عظیمی از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های ما خانم‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه جامعه الزهرا با حمایت‌های ویژه حضرت امام (ره) تشکیل شد گفت: این حمایت‌ها هم اکنون از طرف مقام معظم رهبری ادامه دارد و توسعه این بخش نیز مشهود است.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه اضافه کرد: همه دستگاه ها، نهاد‌ها و سازمان‌های اجرایی و فرهنگی همیشه و در همه مراحل در کنار حوزه‌های علمیه بوده اند و حمایت‌های خود را از این مجموعه دریغ نکرده اند.

مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به اینکه حِرَم علمی در این استان باید کامل شود بیان کرد: هم اکنون ۶۰۰ طلبه شاغل به تحصیل و ۴۰۰ طلبه با مدرک لیسانس وجود دارد و باید زمینه ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف برای این افراد فراهم شود.