مدیر مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(س) اردکان:

حضور میلیونی زائران اباعبدالله(ع) در پیاده روی اربعین زمینه مناسبی برای فعالیت مبلغان است

شناسه خبر : 82608

1398/07/28

تعداد بازدید : 127

حضور میلیونی زائران اباعبدالله(ع) در پیاده روی اربعین زمینه مناسبی برای فعالیت مبلغان است
مدیر مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، حضور میلیونی زائران اباعبدالله (علیه السلام) در پیاده روی عظیم اربعین را زمینه مناسبی برای فعالیت مبلغان حوزه‌های علمیه دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم حبیبی در گفتگو با خبرنگار مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان در بیان علت سفارش به زیارت امام حسین(علیه السلام) گفت: ائمه طاهرین(علیهم السلام) هر کدام در زمان خودشان مأمور نشر معارف و حقایق اسلام بودند و سرانجام زندگی پربرکت آن‌ها نیز به شهادت خاتمه یافت.

وی ادامه داد:‌ ائمه مظهر اسما و صفات حق‌اند و در متون دینی زیارت آن‌ها نیز مورد تأکید بسیار قرار گرفته است، اما آنچه باعث شد اهمیت زیارت حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) را مضاعف کند و این وجود را " وترالموتور" بخواند نحوه شهادت خود، فرزندان و یارانش و قیام با برکت ایشان در آن برهه از تاریخ بود که به اسلام جان تازه‌ای بخشید. وی اضافه کرد: اگر در کلمات نورانی پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) می‌بینیم که ایشان درباره وجود سبط عزیز خود می‌فرماید که"حسین منی و انأ من حسین" برای تبیین این مهم بوده است که نقش وجود مقدس اباعبدالله(علیه السلام) و قیام ایشان را در بقا و دوام مکتب حیات‌بخش اسلام و اهداف و برنامه‌های خود، نقشی متمایز و حائز اهمیت می‌دانسته است.

وی در بیان لزوم حضور مبلغان بخصوص خواهران مبلغ طلبه در پیاده‌روی اربعین گفت: یکی از عوامل تأثیرگذار در نتیجه‌بخشی کار تبلیغ وجود شرایط و موقعیت‌های مناسب برای این امر است و موضوع پیاده‌روی اربعین می‌تواند بهترین فرصت را برای نیل به این هدف فراهم کند.

مدیر مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان ادامه داد: حضور میلیونی زائران اباعبدالله(علیه السلام) به همراه دل‌های آماده و تشنه معارف حسینی زمینه مناسبی برای فعالیت مبلغان و مبلغات حوزه‌های علمیه خواهد بود و برای رسیدن به هدف مطلوب، ساماندهی و برنامه‌ریزی منسجمی برای این مجموعه لازم است.

وی اظهار کرد:  در این برهه از تاریخ که امت اسلام تحت فشارهای سیاسی و اقتصادی جهان استکبار و غرب تاکنون مقاومت کرده است، خیل عظیم راهپیمایان مکتب حسینی می‌تواند پیام مهمی را به گوش سران جبهه کفر و نوکران و فریب‌خوردگان آن‌ها برساند.

وی ادامه داد: سالکان این مسیر با قرار دادن پای دل در راه و هدف سیدالشهدا(علیه السلام) با روحیه ایثار و شهادت طلبی خود دشمنان اسلام را از خواب آشفته سلطه بر مکتب اسلام و تشیّع بیدار خواهند کرد و با رعب و وحشتی که از این وحدت جهان اسلام در وجود دشمنان ایجاد می‌کنند می‌تواند امید به تحقق وعده الهی در اظهار دین حق علیه باطل را مسجل کند.

خانم حبیبی در پاسخ به این سوال که آیا پدیده پیاده‌روی اربعین که عظمت آن در سال‌های اخیر دوچندان شده است، می‌تواند زمینه ساز ظهور مصلح جهانی باشد، بیان کرد: بدون شک نحوه شهادت امام حسین(علیه السلام)، همراهی خانواده، شهادت فرزندان و یارانش راهگشای جویندگان حقیقت است.

وی ادامه داد: یکی از درس‌های قیام حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) اصلاح دین و ابطال بدعت‌های واردشده در دین جدش بوده است.

وی بیان کرد: یاران مصلح جهانی در زمانی که فساد، ظلم و جور در میان مردم رواج پیدا کند با رهبری امام معصوم به قیام برخواهند خواست و این قیام با همان هدف و انگیزه‌ای است که قیام امام حسین(علیه السلام) در آن تاریخ همراه بوده است.

خانم حبیبی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین می تواند زمینه ساز ظهور باشد، افزود: اگر بخواهیم نفس این حضور و عظمت آن را زمینه ساز ظهور بدانیم باید ریشه آن را در متون دینی جستجو کنیم تا اگر ادعایی در این زمینه می‌شود با سند و مدرک متقنی باشد و اگر با تحقیق در منابع معتبر برای ما ثابت شد می‌تواند مورد قبول واقع شود.