جانشین فرمانده سپاه خوزستان:

امام حسین(ع) چراغ راهنمای ما در روزگار وانفسا هستند

شناسه خبر : 82448

1398/07/24

تعداد بازدید : 252

امام حسین(ع) چراغ راهنمای ما در روزگار وانفسا هستند
جانشین فرمانده سپاه خوزستان امام حسین(علیه السلام) را چراغ راهنمای ما در روزگار وانفسا دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، نشست سیاسی با موضوع«بصیرت افزایی پیرامون وظایف رهبری» با سخنرانی جانشین فرمانده سپاه خوزستان و با حضور طلاب در مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) یزدانشهر برگزار شد.

آقای فتحی نیا در این نشست گفت: شب عاشورا امام حسین(علیه السلام) اصحابش را جمع کرد و دو نکته برایشان بیان کرد که یکی اینکه هرکسی کاری و یا زن، بچه، کشاورزی و دامداری دارد او را می بخشم تا از تاریکی شب استفاده کند و برود، دوم هر کس حق الناس به گردن دارد، جای او در سپاه من نیست.

جانشین فرمانده سپاه خوزستان با اشاره به اینکه باید از امام حسین(علیه السلام) درس گرفت، افزود: نگاه معرفتی به عاشورا این است که امام حسین(علیه السلام) چراغ راهنمای ما در روزگار وانفسا هستند(ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه) بنابرین باید واقعا از امام حسین(علیه السلام) درس گرفت نه اینکه اربعین پیاده روی کنیم ولی حق و حقوق زن، فرزند و افراد اجتماع را رعایت نکنیم.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم جایگاه رهبری را بفهمیم این جمله(کل یوم عاشورا وکل ارض کربلا) را باید بفهمیم، افزود: همه امام حسین(علیه السلام) را دوست داشتند، حتی عمر سعد بسیار تلاش کرد که امام حسین(علیه السلام) به شهادت نرسد، امام حسین(علیه السلام) در مورد بیعت خود با یزید فرمودند که هیچ کسی مثل عمر سعد بیعت نمی کند این معنای کل یوم عاشورا وکل ارض کربلا می باشد؛ یعنی طلبه، من و شما باید حسین(علیه السلام) زمان و یزید زمانمان را بشناسیم.

جانشین فرمانده سپاه خوزستان گفت: سید حسن نصرالله می گوید که سید علی خامنه ای(حفظه الله)، حسین(علیه السلام) زمان است، پس ما چه زمانی می خواهیم تولی و تبری را در جامعه پیاده کنیم و تکلیفمان را روشن کنیم که با حسین(علیه السلام) هستیم یا برعلیه حسین(علیه السلام) عمل می کنیم.


وی در ادامه گفت: ما هیچ گاه نتوانستیم وظایف رهبری را تبیین کنیم همانگونه که نتوانستیم بحث تولی و تبری را خوب تبیین کنیم، مشکل ما عدم امام شناسی است اگر امام شناسی ما درست شد جایگاه رهبری را هم می شناسیم.

وی تاکید کرد: ابتدا باید بدانیم وظیفه مقام معظم رهبری(حفظه الله) چیست؟ اگر وظایف رهبری را بشناسیم و کارهایی را که تاکنون ایشان انجام داده اند را مورد بررسی قرار دهیم مریدشان می شویم.