معاون فرهنگی مدرسه حضرت معصومه(س) استان قم:

حضور خیل عظیم زائران در پیاده روی اربعین بیانگر ارادت به امام حسین(ع) است

شناسه خبر : 82408

1398/07/22

تعداد بازدید : 255

حضور خیل عظیم زائران در پیاده روی اربعین بیانگر ارادت به امام حسین(ع) است
معاون فرهنگی مدرسه حضرت معصومه(سلام الله علیها) استان قم حضور خیل عظیم زائران در پیاده روی اربعین را بیانگر ارادت به امام حسین(علیه السلام) دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از قم،  حجت الاسلام و المسلمین رضایی مهر در نشستی که با همکاری مرکز پاسخگویی به شبهات دینی برگزار شد، به تبیین ابعاد مختلف زیارت اربعین پرداخت و بیان داشت: زیارت، تکریم و تعظیم در برابر کسانی است که فانی در معبود خویش گشته و جز رضای حضرت دوست راهی نپیموده اند.

وی ادامه داد: زیارت، هویت وجودی خویش را بازیافتن و از زلال حضور یار سیراب گشتن و شبیه امام شدن است.

وی در ادامه به تفاوت زیارت عارفانه با زیارت عالمانه پرداخت و گفت: زیارت عارفانه به معنی گرایش و قصد کردن و زیارت مبتنی بر شناخت و تدبر  است.

معاون فرهنگی مدرسه حضرت معصومه(سلام الله علیها) استان قم زیارت را زمانی ثمربخش دانست که عارفانه و همراه با شناخت باشد و افزود: آن کس که حسین‌بن‌علی(علیه السلام) را درست نمی‌شناسد و از اهداف قیام آن حضرت بی‌اطلاع است، چگونه انتظار دارد از برکات این سفر بهره‌مند شود.

وی یکی از آداب زیارت عارفانه را حضور قلب دانسته و ابراز کرد: باید زمانیکه در محضر امام هستی قلبت را به ایشان واگذار می کنی، خلوص نیت داشته باشی و بدانی در محضر چه کسی هستی زیرا هر چه معرفت به مقام پیشوا زیادتر باشد، خشوع دل نیز عمیق تر و بیشتر و رعایت ادب و خضوع ظاهری نیز افزون تر خواهد شد.

وی با اشاره به پیاده روی اربعین افزود: حضور خیل زائران در این حرکت عظیم بیانگر ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) است و اگر این حرکت عارفانه،عاشقانه و با حضور قلب باشد مورد توجه بیشتر آن حضرت قرار خواهد گرفت.