معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) قم:

دوره مقدمانی آموزش هلال احمر در مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) برگزار می شود

شناسه خبر : 82394

1398/07/22

تعداد بازدید : 236

دوره مقدمانی آموزش هلال احمر در مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) برگزار می شود
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) قم از برگزاری دوره مقدماتی آموزش هلال احمر در این مدرسه خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری کوثر از قم، خانم صوفی گفت: آموزش مقدماتی امداد و کمک های اولیه با هدف پیشگیری و آمادگی در برابر حوادث و ترویج و گستردگی آن در سطح جامعه ویژه طلاب سطح 2 و دانش آموختگان آغاز شد.

وی با بیان اینکه آموزش کمک های اولیه در دوره های متفاوت برگزار می شود، افزود: این دوره ها شامل دوره مقدماتی به مدت ۲۲ ساعت، دوره پایه به مدت ۴۰ ساعت، دوره عمومی امداد به مدت ۸۰ ساعت و دوره عمومی نجات به مدت ۸۰ ساعت و دوره های تخصصی پیش بیمارستانی و پیشرفته می شود.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت آمنه(سلام الله علیها) قم با بیان اینکه ارایه این آموزش های امدادی در این دوره ها به دو صورت عملی و تئوری است، گفت: افراد بعد از گذراندن دوره های مقدماتی می توانند به دوره بالاتر راه پیدا کنند که در این دوره ها تلاش می شود که بحث خود امدادی و دیگر امدادی ترویج یابد.

وی با اشاره به اینکه آموزش های امدادی جمعیت هلال احمر با هدف ترویج و گستردگی آن در سطح جامعه دنبال می شود، اظهار کرد: افرادی که برای شرکت در این دوره های آموزش مراجعه می کنند بعد از پایان دوره می توانند مهارت های امدادی خود را افزایش دهند تا در هنگام بروز حوادث پاسخگویی مناسبی را داشته باشند و جان نزدیک ترین افراد خود را نجات دهند.

وی در ادامه افزود: دوره آموزشی کمک های اولیه، از مهر ماه آغاز و تا پایان ترم اول سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.

خانم صوفی در پایان افزود: به طلاب شرکت کننده، گواهینامه پایان دوره مقدماتی هلال احمر اهدا خواهد شد.