موسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) اشکذر:

علم اعتقادات ایمان و عقیده را تقویت می کند

شناسه خبر : 82361

1398/07/24

تعداد بازدید : 198

علم اعتقادات ایمان و عقیده را تقویت می کند
موسس مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر علم اعتقادات را موجب تقویت ایمان و عقیده دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام و المسلمین فهیم نیا در جمع طلاب پایه اول مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) اشکذر، پیرامون فضیلت علم و علم آموزی بیان کرد: باید به دین اسلام افتخار کنیم، خداوند در سوره قلم، به قلم قسم می خورد و به آن چیزهایی که قلم می نویسد در واقع خداوند به قلم و علم قسم یاد می کنند.

وی ادامه داد: یک کلاس مفید و جلسه علم همه عبادات بالاتر است، همانگونه که در روایت داریم که«طلب علم فرضه علی کل مسلم و مسلمه» یعنی علم و تقوا زن و مرد ندارد، ایمان انسان را یک درجه بالا می برد و علم شما را به درجات بالا می می رساند.

وی سه چیز را از نظر اسلام باعث برتری دانست و افزود:‌ یکی از مسائلی که موجب برتری می شود، علم است همانگونه که خداوند در قرآن کریم می فرمایند که«قل هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون» یعنی ثروت و جاه و مقام باعث برتری نیست.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) در مکه مبعوث شدند که در آن مردم امی یعنی مکتب نرفته بودند، این چنین جامعه ای را پیامبر(صلی الله علیه و آله) می خواهد بسازد؛ اولین آیاتی که بر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) نازل شد در رابطه با علم بود و اینکه برای علم به معلم، شاگرد، قلم و خواندن نیاز است و تمام اینها در آیه اول سوره علق که بر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) نازل شد آمده است.

موسسس مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر اظهار داشت: علم قدرت است، ارزشمند ترین علم، علم اعتقادات است، که ایمان  و عقیده و اخلاق ما را قوی میکند. اصولا دین از همین اعتقادات و اخلاق و احکام تشکیل شده  است و درس هایی که در حوزه های علمیه خوانده می شود همین موارد را آموزش می دهد .

حجت الاسلام و المسلمین فهیم نیا ادامه داد: دومین چیزی که انسان را بالا می برد تقواست همانگونه که آمده است که«ان اکرمکم عند الله اتقکم» یعنی آن چیزی که به انسان ارزش می دهد این است که گناه نکند بنابرین مهم ترین درگیری ما با دشمن میدان فرهنگ است پس باید سعی کنیم اسلام را خوب بشناسیم تا بتوانیم افراد دیگر را نیز هدایت و ارشاد کنیم.