کارشناس روان شناسی:

افسردگی ذهن انسان را فریب می‌دهد

شناسه خبر : 82331

1398/07/29

تعداد بازدید : 145

افسردگی ذهن انسان را فریب می‌دهد
آقای نیایش کارشناس روان شناسی در مورد علائم افسردگی گفت: افسردگی افکار انسان را تحریف می کند و ذهن فرد را نیز فریب میدهد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، آقای نیایش در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(سلام الله علیها) گله‌دار به مناسبت هفته سلامت و روان به موضوع افسردگی پرداخت و گفت: علامت اصلی افسردگی، احساس غمگینی مداوم و عدم علاقه به انجام اموری است که فرد پیش از این به راحتی انجام میداده و در صورتی که این علائم بیش از دو هفته به طول بینجامد و در عملکرد روزانه فرد اختلال ایجاد کند، به آن بیماری افسردگی اساسی گفته می‌شود.
وی افزود: افرادی که مبتلا به افسردگی هستند ممکن است تصور کنند که هیچ امیدی برای زندگی بهتر وجود ندارد در حالی که این ناامیدی بخشی از بیماری است نه واقعیت، زیرا می‌تواند افکار شما را تحریف کند و حتی ذهن شما را نیز فریب دهد.
کارشناس روانشناسی تصریح کرد: افسردگی نوعی احساس غم مداوم و نداشتن علاقه و انگیزه برای انجام فعالیت‌های طبیعی است و تاثیر بالای افسردگی می‌تواند در ارتكاب به خودكشی در زمره یكی از خطرناك‌‌ترین اختلالات روانی قرار بگیرد.
آقای نیایش خاطرنشان کرد: افسردگی می‌تواند به تدریج افزایش پیدا کند بنابراین تشخیص آن را نسبت به بیماری‌هایی که به یکباره ایجاد می‌شوند، سخت‌تر است و به صورت ناگهانی فرد را از کار، درس یا مکان‌های اجتماعی دور می‌کند و این بیماری سال ها به صورت مزمن رشد کرده و به یکباره انسان را تضعیف می‌کند.
وی با اشاره به اینکه سابقه خانوادگی نقش زیادی در افسردگی ندارد، گفت: افرادی که سابقه خانوادگی افسردگی دارند به احتمال زیاد مبتلا به افسردگی خواهند شد ولی حتمی نیست بنابراین باید با مشاهده اولین علایم افسردگی سریعا اقدامات لازم از جمله کاهش استرس، ورزش و مراجعه به مشاور انجام گیرد.