معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران

6هزار مبلغ خواهر از سراسر کشور به پیاده روی اربعین اعزام شدند

شناسه خبر : 82227

1398/07/17

تعداد بازدید : 1212

6هزار مبلغ خواهر از سراسر کشور به پیاده روی اربعین اعزام شدند
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حدود 6 هزار مبلغ خواهر از سراسر کشور با هدف پاسخگویی به نیازهای مخاطبان و تبلیغ به پیاده روی اربعین اعزام شدند.

معصومه ظهیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری کوثر با اشاره به اعزام خواهران طلبه و مبلغ به پیاده روی اربعین حسینی عنوان کرد: سه دستگاه اتوبوس حامل مبلغان و زبان دان به منظور پیاده روی اربعین سال 98 برای حضور در موکب ها و عتبات مقدس و موکب های بین راهی اعزام شدند.

وی افزود: افراد مسلط به زبان های خارجی نیز برای ارتباط گیری با شیعیان و زائران امام حسین(ع) در این کاروان حضور دارند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران  ادامه داد: این اعزام به صورت متمرکز  بود.

وی تصریح کرد: کاروان زیارتی طلاب نیز از حوزه های علمیه خواهران استان های قم، یزد، اصفهان، مازندران و برخی از استان های دیگر نیز راهی سفر به عراق شده اند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: آمار دقیقی هم اکنون از اعزام طلاب وجود ندارد اما بر اساس پیش بینی ها،  حدود 6 هزار مبلغ خواهر از سراسر کشور به پیاده روی اربعین اعزام شده اند.

وی با اشاره به اینکه برخی طلاب منتخب بنا به مصوبه ستاد مرکزی اربعین 98 نیز در این کاروان ها حضور دارند، گفت: بر اساس این مصوبه موکب هایی که دارای زائران بانو هستند، باید مبلغ خانم نیز داشته باشند.

ظهیری افزود: بنابراین تمام استان هایی که موکب داشتند از مبلغان خانم نیز برای حضور دعوت به عمل آوردند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر  یک هزار موکب برای پیاده روی اربعین با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران فعال است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران تاکید کرد:  کلیه استان ها به صورت مستقل اقدام به اعزام مبلغ بانو داشته اند.

وی گفت:  تعدادی از طلاب به صورت خادم الزائر به موکب های ارائه دهنده خدمات بین راه نجف و کربلا مشرف شدند.

ظهیری عنوان کرد: خادم الزائران در موکب هایی داخل شهرهای نجف و کربلا نیز در حال خدمت رسانی به شیفتگان امام حسین(ع) هستند.

وی افزود: علاوه بر اعزام متمرکز،  سه دستگاه اتوبوس از استان قم تعدادی از طلاب و کارکنان مرکز را به عنوان خادم زائرین به سمت عراق حرکت کردند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: ۱۲۰ نفر از مبلغان فاخر و سطوح عالی از دانش آموختگان و اساتید نیز عازم سفر اربعین شدند.

وی هدف از این اعزام را شرکت در همایش های نجف و کربلا و یا ارتباط گیری با شیعیان و زائران امام حسین(ع) عنوان کرد.

ظهیری بیان کرد: این مبلغان نیز مسلط به زبان های خارجی و از متولیان فرهنگی هستند که برای حضور در همایش ها، نشست و برنامه های ویژه نجف و کربلا اعزام شده اند.