سقط جنین و عقیم‌سازی اجباری زنان مسلمان اویغور در چین

شناسه خبر : 82217

1398/07/17

تعداد بازدید : 1747

سقط جنین و عقیم‌سازی اجباری زنان مسلمان اویغور در چین
برخی از کسانی که توانسته‌اند از اردوگاه‌های کار اجباری دولت چین در استان سین‌کیانگ فرار کنند از وقوع تجاوز، سقط جنین اجباری و عقیم‌سازی زنان مسلمان اویغور در این اردوگاه‌ها خبر می‌دهند.

به گزاش خبرگزاری کوثر، به نقل از پایگاه خبری دیلی میل، این زنان مسلمان اویغور که موفق شده‌اند از اردوگاه‌های کار اجباری دولت چین فرار کنند از وقوع تجاوز، سقط جنین و عقیم‌سازی زنان مسلمان از سوی مأموران چین در این اردوگاه‌ها خبر می‌دهند.

پکن این اردوگاه‌ها را مراکز آموزشی برای کمک به جلوگیری از افراط‌گرایی و آموزش مهارت‌های شغلی به مسلمانان می‌خواند. اما زنان رها شده از این اردوگاه‌ها و گروه‌های حقوق بشری محلی می‌گویند مقامات این اردوگاه‌ها تلاش می‌کنند با استفاده از روش‌‌هایی مانند استفاده از خمیر فلفل، زنان را عقیم و یا وادار به سقط جنین کنند.

سازمان ملل متحد تخمین می‌زند که دست کم یک میلیون نفر از مسلمانان قوم اویغور و سایر اقوام در این اردوگاه‌ها در سین‌کیانگ در اسارت هستند.  

فعالان حقوق بشری همچنین مواردی را ذکر کرده‌اند که به زور در رحم زنان دستگاه‌هایی برای عقیم‌سازی گذاشته شده است. همچنین در مواردی زنانی که در هنگام دستگیری باردار بودند به اجبار وادار به سقط جنین شده‌اند.

«گلزیره موگدین» ۳۸ ساله که به قزاقستان فرار کرده، می‌گوید: مأموران اردوگاه بدون بیهوشی شکم او را باز کرده و جنین او را بیرون آوردند. برخی دیگر از زندانیان مسلمان گفته‌اند مأموران چینی قبل از برداشتن اعضای بدن آنها آزمایش‌های پزشکی روی آنها انجام داده‌اند.

تصاویری که به تازگی با پهپاد گرفته شده زندانیان مسلمان اویغور را با سرهای تراشیده، پابند و چشم‌بند نشان می‌دهد. همچنین گفته‌ شده در این اردوگاه‌ها مسلمانان را وادار به خوردن گوشت خوک و صحبت به زبان ماندرین (چینی) می‌کردند.

شواهد تازه همچنین نشان می‌دهد که چین هزاران کودک اویغور را از خانواده‌هایشان جدا کرده و در اردوگاه‌هایی که آنها را مدرسه و یتیم‌خانه می‌خواند نگهداری می‌کند.