امام جمعه تنکابن:

تحصیل در حوزه های علمیه خواهران نصیب هر کس نخواهد شد

شناسه خبر : 82187

1398/07/16

تعداد بازدید : 215

تحصیل در حوزه های علمیه خواهران نصیب هر کس نخواهد شد
امام جمعه تنکابن گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی تحصیل در حوزه علمیه خواهران فراهم شد و علم آموزی در مکتب اهل بیت (علیهم السلام) توفیقی است که نصیب هر کسی نمی شود.

به گزارش  خبرگزاری کوثر از مازندران، حجت الاسلام و المسلمین هدایتی  در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)  شیرود تنکابن ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی شرایط خوبی جهت تحصیل بانوان در حوزه های علمیه فراهم شده است؛ لذا باید سجده شکر به جا آورید که در این زمان مسیر صحیح تربیت را انتخاب کردید و بدانید تحصیل در مکتب اهل بیت(علیهم السلام) توفیقی است که نصیب هر کسی نخواهد شد.
وی افزود: بیش از سیصد سال است که واقعه ای غمبار در کنار فرات اتفاق افتاد که هنوز هم از یادها نرفته است و هر زمان مردم از پیر تا جوان با یادآوری آن به شور می افتند و به سر و سینه میزنند؛ ما در آن زمان نبودیم ولی می توانیم مبلغ اهداف و راه امام حسین(علیه السلام) باشیم .
وی تصریح کرد: باید تحقیق کنیم که یاران امام حسین(علیه السلام) چه خصوصیاتی داشتند که وقتی فرمانده، آنها را در ماندن یا رفتن مختار کرد، گفتند که اگر بمیریم و خاکستر شویم و دوباره زنده شویم باز هم در راه حسین(علیه السلام) شهید خواهیم شد.
امام جمعه تنکابن در پایان خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم یار و یاور امام عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) باشیم باید یزید زمان و یزید صفتان را بشناسیم و با پیروی از فرمایشات ولایت فقیه و پشتیبانی از او به سمت مقصد اصلی حرکت کرده و کشورمان را پیروز میدان کنیم و بدانیم علت سعادت یاران ابا عبدالله(علیه السلام) این بود که پایبند و مطیع فرمان ولی زمان خود بوده اند و اکنون ما نیز باید همین گونه رفتار کنیم.