معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان:

علما به عنوان وارثان انبیا، هدایت و تعلیم مردم را برعهده دارند

شناسه خبر : 82173

1398/07/16

تعداد بازدید : 118

علما به عنوان وارثان انبیا، هدایت و تعلیم مردم را برعهده دارند
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها)گرگان گفت: انبیا هدایت و تعلیم مردم را برعهده داشتند و علما نیز به عنوان وارثان انبیا، این مسئولیت را به ارث می برند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم هاشمی در نشست تربیتی با موضوع "جایگاه عالمان دینی از دیدگاه قرآن و حدیث"  که با حضور طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) برگزار شد، طلاب را عالمان دینی معرفی کرد و گفت: عالمان دین کسانی هستند که خداوند خیر آنان را می خواهد و این از الطاف و نعمت های خاص الهی بشمار می رود. 

وی طلاب علوم دینی را باقیات و صالحات والدین دانست و افزود: در روایتی وارد است که با مرگ انسان همه چیز به پایان می رسد مگر سه چیز که از جمله آنها؛ علمی است که به دیگران سود رساند و از آن تعبیر به علم نافع شده است، چیزی که در راه اسلام و فرامین الهی وقف شود و همچنین فرزند صالح نیز با مرگ انسان از بین نمی روند.

هاشمی با استناد به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله)، طلب علم را بر همگان واجب دانست و افزود: خداوند متعال برای کسانی که در جهت تحصیل علم طی طریق می کنند راهی برای ورود به بهشت می گشاید.

وی طلاب را جانشینان انبیا نامید و گفت: بنا به روایت "علماء وارثان انبیاء هستند"، مراد از ارث در روایت فوق؛ درهم و دینار نیست بلکه مراد از ارث در این روایت؛ هدایت است؛ انبیا هدایت و تعلیم مردم را برعهده داشتند و علما نیز به عنوان وارثان انبیا، آن را به ارث می برند.

استاد حوزه بار دیگر بر فضیلت جایگاه عالمان دینی تاکید کرد و افزود: با توجه به جایگاه رفیع شما طلاب علوم دینی، جدیت و آمادگی بیشتری برای تحمل مشکلات در پیمودن این راه مقدس داشته باشید.

هاشمی در پایان به وظایف و مسئولیت های طلاب در این مسیر اشاره کرد و گفت: لازم است که مراقبت و نظارت ویژه بر عملکرد خود داشته باشید و با پشتکار به تحصیل علوم همت گمارید.