مدیر مدرسه علمیه ام ابیها(س) تفت:

اربعین فراتر از یک سفر زیارتی معنوی شخصی است

شناسه خبر : 82163

1398/07/16

تعداد بازدید : 169

اربعین فراتر از یک سفر زیارتی معنوی شخصی است
مدیر مدرسه مدرسه علمیه ام ابیها(سلام الله علیها) تفت، اربعین را فراتر از یک سفر زیارتی شخصی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم رشیدنیا در گفتگو با خبرنگار مدرسه علمیه ام ابیها(سلام الله علیها) تفت زیارت و پیاده روی اربعین را  حرکت عظیم جهان اسلام به ویژه شیعیان برای مقدمه سازی ظهور و نشان دادن قدرت همه جانبه جهان اسلام به تمام جهانیان معرفی کرد و گفت: اربعین یک امتحان مهم است که آمادگی برای یاری امام زمانمان(عج الله تعالی) و مقدمه سازی ظهور است و یک وظیفه محسوب می شود.

وی  با اشاره به سخنان حجت الاسلام پناهیان گفت: اگر فردای قیامت و فردای عصر ظهور از ما بپرسند برای اربعین چه کردیم چه جوابی داریم؟ پس هر کس هر کاری می تواند برای این حرکت عظیم باید انجام دهد حتی اگر خودمان نمی توانیم برویم باید انگیزه حرکت را در دیگران ایجاد کرده و اگر استطاعت مالی داشتیم کمک کنیم تا دیگران را اعزام کنیم.

مدیر مدرسه مدرسه علمیه ام ابیها(سلام الله علیها) تفت در بیان اقدامات انجام شده در مدرسه علمیه ام ابیها(سلام الله علیها) تفت در راستای برنامه های اربعین گفت: ما در فراخوانی که میان طلاب داشتیم موفق شدیم تعدادی از طلاب خواهر را راهی این سفر معنوی کرده و همینطور با کمک برخی خیّرین توانستیم چند نفر از طلاب را که استطاعت مالی نداشتند به سفر اربعین اعزام کنیم، همچنین با کمک های مادی و معنوی محبان امام حسین(علیه السلام) بسته های فرهنگی شامل بروشور اربعین، سی دی از سخنان انگیزشی و معرفتی سخنرانان کشوری، پوستر و عکس برای راهپیمایان اربعین، بسته های ویژه فرهنگی و تبلیغی برای کودکان عراقی میزبان زائران ایرانی و پوستر هایی از مشترکات دو ملت برای انس و الفت و اتحاد بیشتر بین زائران ایرانی و عراقی تهیه و از طریق طلاب زائر ارسال شد.

خانم رشیدنیا افزود: تعدادی جلسه توجیهی قبل از حرکت زائران برای آگاهی بخشی از این سفر معنوی برگزار شد که نتایج بسیار خوب و پر باری داشت.

مدیر مدرسه علمیه ام ابیها(سلام الله علیها) تفت، در پاسخ به تعداد و چگونگی اعزام طلاب زائر این مدرسه گفت: بیست نفر از خواهران طلبه این مدرسه راهی پیاده روی اربعین هستند که به تدریج از پنجشنبه چهارم صفر عازم این سفر با شکوه و معنوی شده و این اعزام تا شنبه 13صفر ادامه دارد.

خانم رشیدنیا در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای برای زائران اربعین حسینی دارید، خاطر نشان کرد: معرفت این حرکت عظیم و درک ذره ای از حس غربت کاروان حسینی(علیه السلام) و حس غربت امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) و همچنین زیارت با معرفت را از ائمه اطهار (علیم السلام) درخواست کرده و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: زائران باید تمام حواسشان به عزت حسینی(علیه السلام) باشد چرا که تمام حرکات و رفتار و نحوه گفتارشان در دید دوربین های جهانی است و تمام زائران از همه کشورها، آنها را زیر نظر دارند پس با تمام وجود سعی کنند با حرکات و رفتار و نحوه پوشش، خود را حسینی کنند و حافظ عزت حسینی باشند و زائران یاری گر یکدیگر و نیز دیگر زائران شوند و از همه مهمتر اینکه در این سفر تک تک قدم هایشان را نذر آمدن و ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) کنند.