مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان:

حوزه علمیه خواهران زاییده انقلاب اسلامی است

شناسه خبر : 82153

1398/07/15

تعداد بازدید : 207

حوزه علمیه خواهران زاییده انقلاب اسلامی است
مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان با بیان اینکه در سراسر کشور حدود 500 حوزه علمیه خواهران وجود دارد، افزود: حوزه علمیه خواهران زاییده انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین بهرامي در نشست هم انديشي مدير و معاونان حوزه علميه خواهران اصفهان با مديران و اساتيد جامعه المصطفي العالميه واحد اصفهان گفت: در سراسر کشور حدود 500 حوزه علمیه خواهران وجود دارد و به دلیل اینکه حوزه علمیه خواهران در برابر حوزه علمیه برادران با سابقه هزار ساله عمر کوتاهی دارند بنابراین نیاز به یک نگاه جدید و نوآورانه احساس می شود.

وی با اشاره به وجود ۵۲ حوزه علمیه خواهران در اصفهان که بيش از یک دهم تعداد حوزه های علمیه خواهران کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: حدود 6 هزار طلبه در اصفهان مشغول به تحصیل و هفت هزار فارغ التحصیل و دانش‌آموخته حوزه های علمیه خواهران وجود دارد و تاکنون کارهای خوبی در زمینه حوزه علمیه خواهران نیز انجام شده است.

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان، با اشاره به حضور سه هزار مبلغ در استان اصفهان و تحصیل در مقاطع سطح ۲و سطح سه و سطح چهار در برخی گرایش ها اظهار داشت: در سال ۹۸ تغییراتی در برنامه آموزشی حوزه های علمیه خواهران انجام شده است و در نظر داریم طی ماه های آینده برنامه پنج ساله تحول نظام آموزشی نوشته و تحويل شوراي سياست گزاري شود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی خاطرنشان كرد: از سال ۹۸ ابتدایی ترین تغییرات در برنامه آموزشی حوزه های علمیه دیده مي شود و ۲۰واحد اقتضایی در نظر گرفته شده که از ۱۹۰ واحد در  سطح 2، ۲۰واحد آن اقتضایی می شود به این معنی که استان در این زمینه اختیار دارد و با توجه به ظرفيت و نيازهاي استان تعريف مي شود و این می‌تواند آغاز تحولی در برنامه آموزشی حوزه های علمیه خواهران باشد.

وی افزود: با توجه به نیازهایی که احساس می‌شود و ظرفیت‌هایی که در اصفهان وجود دارد و با تغییر سرفصل های آموزشی که در برخی موارد نیازمند اصلاح است و در برخی موارد در نظام آموزشی تعریف نشده و اکنون باید تعریف شود از دروس اقتضايي مي توان به خوبي استفاده كرد.

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان با بيان اينكه اگر در این زمینه کار مطالعاتی و میدانی انجام شده است از نتایج آن برای استان اصفهان بهره مند شویم، افزود: باید از نظر ساختاری حوزه های علمیه خواهران به جامعة المصطفی نزدیک شوند و اگر این دو از یکدیگر فاصله بگیرند از هدف اصلی خود دور خواهیم شد همان طور که از ظرفیت‌های حوزه علمیه برادران و جامعه المصطفی استفاده شده است حتماً ظرفیتها و پتانسیلهایی نیز در حوزه علمیه خواهران وجود دارد که از آن می توان بهره گرفت.

وي يادآور شد: بسیاری از اساتيد جامعه المصطفی فارغ التحصیلان حوزه های علمیه خواهران هستند و در اين مجموعه مشغول تدريس مي باشند.

مدير حوزه علميه خواهران استان اصفهان گفت: بايد  هم به لحاظ فردي و هم به لحاظ سازمانی با يكديگر همکاری و کمک کنیم تا بتوانیم حوزه‌های علمیه را رشد دهیم چرا که یک نفر به تنهایی نمی تواند همه کارهای كارشناسي، مشاوره و طراحی را انجام دهد بنابراین خرد جمعی در این زمینه بسیار کمک کننده خواهد بود.

وی افزود: با خرد جمعي، همراه با جمع بندي نظرات و تعريف كارگروهاي متفاوت در مسائل تربيتي، آموزشي و پژوهشي مطمئنا به سر منزل اصلي خواهيم رسيد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در پايان با بیان اینکه باید مدافع حریم اهل بیت(ع) و کارشناسان دین باشیم، افزود: همه یک رسالت را به عهده داریم بنابراین باید مکمل یکدیگر باشیم و به یکدیگر کمک کنیم، همچنین به لحاظ سازمانی باید با همکاری یکدیگر ارتقا پیدا کنیم.